Kvalifikační závod v Daytoně vyvrcholil kolizí prototypů bojujících o pole position

Kvalifikační závod na čtyřiadvacetihodinovku v Daytoně vyvrcholil kolizí v posledním kole.

Tradiční zahřívací akci před prvním velkým vytrvalostním podnikem sezony, dnes už legendární "Roar Before The Rolex 24", zakončil kvalifikační závod. Byť byl vypsán na 100 minut, tvrdě bojovalo se až do posledních metrů závěrečného 61. okruhu.

V souboji o pole position se piloti týmů Konica Minolta Acura a JDC-Miller v posledním kole dostali do kontaktu. Vydělal na něm Ricky Taylor s Acurou, který si zajistil první místo na startu víkendového Rolex 24 at Daytona. Jeho rival Richard Westbrook v Cadillacu si přes ztrátu z jím zaviného problém udržel druhé místo.

Pole position ve třídě LMP2 si vyjel tým PR1/Mathiasen Motorsports a Orecou, v LMP3 kralovala parta od Andretti Autosport s Ligierem. V gétéčkových třídách vládly Lamborghini (GT Daytona Pro - TR3 Racing) a Mercedes (GT Daytona - Winward Racing).

Výsledky ZDE

Čtyřiadvacetihodinovka v Daytoně startuje v sobotu v 19:40 našeho času.

Foto: IMSA

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.