Loučení Sauberu s Alfou Romeo proběhne ve výrazných barvách

Alfa Romeo jako první tým představila vedle nového zbarvení i svůj skutečný monopost pro letošní sezonu F1. Byť jde zatím jen o show car.

Monopost C43 je posledním vozem z dílen Sauberu, který ponese jméno italské automobilky. Vůz má poutavý červený a karbonově černý lak navržený hlavním stylistickým oddělením Alfy Romeo pro silniční vozy. Chybí na něm bílá barva, která byla součástí zaběhaného vzhledu od roku 2018, kdy společnost poprvé spojila své síly se Sauberem jako sponzor.

Smlouva Alfy Romeo se švýcarskou firmou končí letos. Předtím, než se Sauber v roce 2026 stane továrním týmem Audi, bude absolvovat dvě přechodné sezony stále s agregáty Ferrari. Nové zbarvení znamená jak poslední působení Alfy v F1, tak změnu titulárního sponzora z Orlenu na společnost Ta se prezentuje především jako dynamicky se rozvíjející sázková a herní webová stránka.

Tým v úterý dopoledne na slavnostním představení ve Švýcarsku představil show car a velké množství snímků. Reálný monopost C43 bude poprvé k vidění na pátečním natáčecím dni v Barceloně.

Nový generální ředitel Sauberu Andreas Seidl se zatím rozhodl zůstat nenápadný, protože jeho hlavním úkolem je vybudovat organizaci před příchodem Audi. Na závodní víkendy tak bude dohlížet výkonný ředitel Alessandro Alunni Bravi, který byl jmenován Seidlovým zástupcem. Piloty budou i letos Fin Valtteri Bottas a loňský nováček Čou Kuan-jü z Číny.

Foto: Alfa Romeo F1 Team Stake

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.