Fassbender na sebe upozornil další nehodou, schopnosti hollywoodské hvězdy sepsul zkušený soupeř

Michael Fassbender havaroval v nedělním podniku European Le Mans Series v Monze.

Hollywoodská hvězda se zatím na závodních tratích proslavila spíš svými haváriemi než pozoruhodnými výsledky ve vytrvalostních závodech. Fassbender během necelého měsíce podruhé boural, v obou případech to bylo v Porsche týmu Proton Competition.

Poprvé se mu to "povedlo" v kvalifikaci na čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans. Tam ale byl podle zpráv z týmu na vině prasklý brzdový kotouč.

V neděli v Monze 45letý herec havaroval během závodu na 4 hodiny v rámci European Le Mans Series. Při výjezdu ze zatáčky Ascari najel na obrubník, tam se jeho speciál smýknul a vrátil na trať, kde trefil další vozy.

Mezi jeho "oběti" patřil také prototyp třídy LMP2 stáje Duqueine Team. A právě jeden z jeho pilotů, velezkušený Memo Rojas, si před televizními kamerami nebral servítky. "Nevím, co tam vyváděl. Myslím, že kvality některých jezdců nejsou pro tuto úroveň závodů dostatečné," rýpnul si do Fassbendera, který absolvoval svůj letos čtvrtý podnik endurance.

V ELMS to pro rodáka z německého Heidelbergu nebyla první vážná bouračka. Masivně poničil Protonu Porsche už před dvěma lety v Le Castellet v kvalifikaci. Na vině bylo znovu vyjetí na obrubník.

Foto: Porsche Presse

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.