Nejlepší desítka bude úspěch. GT2 Motorsport zakončí sezonu ČMPR „malou Barumkou“

Pravidelný účastník Jan Sedlák, ale také Vladimír Odehnal, Tomáš Havlík a Petr Jurečka. Tým GT2 Motorsport nastoupí do Rallye Kroměříž, která uzavře letošní sezonu ČMPR, hned se čtyřmi vozy Subaru Impreza. Jak Sedlák, tak i Odehnal ovšem počítají s tím, že boj o pódiové pozice bude tentokrát složitější.

Sedlák vstupuje do závěrečného podniku sezony, jehož součástí budou i úseky využívané na populární zlínské Barum rallye, jako pátý muž celkového pořadí. V klasifikaci A4 se nachází na čtvrté pozici. Při předchozí soutěži, kterou byla na konci srna Rallye Železné Hory, navíc vybojoval bronz jak celkově, tak v hodnocení A4.  

Tentokrát si ale Sedlák uvědomuje, že napodobit podobný výsledek bude těžké: „Pokud dojedeme do desátého místa, tak to bude úspěch. Konkurence je tady totiž vysoká,“ říká.

Navíc se obává, že mu nebude hrát do karet počasí: „Asi bude pršet, což se tady moc nehodí. Asfalt je tu totiž klouzavý. Bude to tedy spíše nebezpečné,“ dodává.

Pro Sedláka půjde v Rallye Kroměříž, která se koná teprve od roku 2019, o třetí start. Poprvé zde nastoupil právě v roce 2019 a do cíle dojel na celkovém dvanáctém místě. Při svém druhém startu v sezoně 2020 si polepšil na místo desáté. Obecně má tento podnik rád.

„Byli jsme tu dvakrát a pokaždé jsme dopadli celkem dobře. Letos se tu navíc pojedou i nějaké nové erzety, které se nám líbí. Jede se i jeden úsek, který se jezdí také na Barumce.“

Odehnalovy příjemné vzpomínky

I Vladimír Odehnal už má s Rallye Kroměříž zkušenosti. Startoval zde totiž loni a obsadil páté místo. Na toto vystoupení vzpomíná velmi rád.

„Mám na tuto soutěž skvělé vzpomínky. Dá se říct, že loňský výsledek byl můj největší úspěch. Rallye Kroměříž mám nejraději ze všech soutěží. Organizace je výborná, lidé jsou tu suproví, je to pro mě zkrátka taková malá Barumka,“ popisuje Odehnal svůj vztah k podniku.

Podobně jako Sedlákovi se i Odehnalovi na Rallye Železné Hory dařilo. V klasifikaci A4 totiž skončil čtvrtý hned za Sedlákem. Během soutěže ho navíc potkala třicetisekundová penalizace za překročení rychlosti při seznamovacích jízdách a defekt pneumatiky.

Před Rallye Kroměříž jsou ale jeho očekávání podobná jako u Sedláka: „Cílem je hlavně dojet. Je tu spousta zrádných rychlých míst. Počasí nám navíc moc přát nebude a nejspíše zaprší. Do desátého místa by to byl super úspěch, protože konkurence je opravdu šílená,“ je Odehnal realistou.

Rallye Železné Hory se sice konala už na konci srpna, o první Odehnalův start po téměř třech měsících ale tento víkend nepůjde. Během září a října totiž nastoupil do dvou podniků Rentor Rallycupu v Kopřivnici. V tom druhém si dojel dokonce pro celkové vítězství. Hlavním cílem těchto svezení ale bylo testování vozu.

„Dělali jsme nějaké úpravy geometrie. Také jsme ladili diferenciál na vyšší svornost. Doufám, že nám auto vydrží,“ dodává Odehnal.

Pro Tomáše Havlíka půjde v ČMPR o třetí letošní start. Petr Jurečka se ale letos v seriálu objeví poprvé. Dosud se totiž účastnil jen soutěží historického mistrovství republiky.

Na jezdce čeká při Rallye Kroměříž dohromady 110,50 kilometrů. Absolvují celkem deset rychlostních zkoušek. Zatímco první dvě budou na programu už v pátek, zbylých osm se odjede v sobotu.

Foto: GT2 Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.