První vytrvalostní závod sezony patřil Mercedesu, Rossi na okruhu Yas Marina chyběl

Sezonu vytrvalostních závodů sportovních vozů začala tradičně dvanáctihodinovka Gulf 12 Hours na okruhu Yas Marina v Abú Zabí.

Pro vítězství si v závodě rozděleném na dvě šestihodinové části dojelo trio bahrajnského týmu 2 Seas Motorsport ve složení Al Calífa (Bahrajn), Martin Kodrič (Chorvatsko) a Ben Barnicoat (Británie) s Mercedesem-AMG GT3. Stáj z blízkého východu, která obhajovala loňský triumf, měla zaděláno na double. Jenže její druhý Mercedes musel dvě hodiny před koncem závodu do garáže a boj o čelní pozice pro něj skončil.

Díky tomu si druhé místo se ztrátou jednoho kola vybojoval tým SPS Automotive Performance (Valentin Pierburg - Dominik Baumann - Christoph Lenz) v Mercedesu-AMG GT3.

O dalších 22,9 sekundy bylo na třetím místě Ferrari 488 GT3 v barvách VR46. Kvůli koronavirové karanténě v jeho posádce chyběl Valentino Rossi, jela tedy ve složení David Fumanelli - Luca Marini - Alessio Salucci.

Výsledky závodu ZDE

Foto: 2 Seas Motorsport via Instagram

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.