Bronzový výlet do Německa. Jerman se zdárně porval s nástrahami Osnabrücku

Třetí místo v klasifikaci skupiny 2 seriálu FIA International Hill Climb Cup, pátá pozice celkově a zlepšení ve srovnání s loňským rokem. Záludná trať v Osnabrücku přinesla českému vrchaři Martinu Jermanovi radost z pódiového výsledku.

"Tento víkend nám to pěkně vyšlo. Oproti loňsku jsem tu zrychlil asi o vteřinu na jednu jízdu. Časy, které jsem zajížděl, byly docela dobré," hodnotil jezdec stáje Liqui Moly Racing svůj výkon. Užil si také atmosféru závodu. "Byla vynikající. Přišla spousta lidí a všichni fandili. Když jsme jeli do depa, ani jsme se mezi nimi nemohli promotat," přibližuje Jerman.

Na dvoukilometrovou úzkou trať se Jerman vydal podruhé v životě. Na programu byly celkem čtyři závodní jízdy, z nichž se do konečného pořadí každému započítaly jenom nejlepší dvě. Jerman postupně zajel časy 1:06,911, 1:05,491 a 1:05,908. Do závěrečné jízdy už nenastoupil. Součet jeho nejlepších výkonů v hodnotě 2:11,399 mu přinesl třetí místo ve skupině 2 seriálu FIA International Hill Climb Cup. V celkovém pořadí skupiny 2 z toho byla pátá pozice. Za zmínku stojí i skutečnost, že byl Jerman 57. nejrychlejším jezdcem napříč všemi třídami. Zde čelil kokurenci dalších 142 vozů.

Ačkoli se většina závodu odjela na suchu, při prvních pokusech museli jezdci čelit o něco náročnější situaci. "Přes noc pršelo, takže úvodní jízda se jela na oslizlu. Sice to bylo trochu záludné, ale podmínky byly pro všechny stejné. Žádný velký problém mě nepotkal," říká Jerman.

Když se loni jezdec stáje Liqui Moly Racing zúčastnil německého podniku poprvé, závodní dráha na něj příliš velký dojem neudělala. Letos už se ale bavil více. "Řekl bych, že už ji začínám chápat. Je složité si ji najet a není snadné být tu rychlý. Už se do toho ale trochu dostávám. Až tu pojedu potřetí, možná to bude zase lepší," věří.

Další vystoupení závodníka stáje Liqui Moly Racing s vozem Lamborghini Huracán GT3 se odehraje na scéně mistrovství Evropy. Za dva týdny nastoupí ve švýcarském St. Ursanne.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.