Syahrin přišel o nejlepší desítku, Mercado se úspěšně rozloučil. MIE Racing Honda přidala na Phillip Islandu další dva body

Bod od Hafizhe Syahrina i Leandra Mercada a nebýt pomalé zastávky, mohlo z toho být i umístění v nejlepší desítce. Česko-japonská stáj MIE Racing Honda zakončila na australském Phillip Islandu letošní sezonu mistrovství světa superbiků.

Na první letošní umístění mezi nejlepšími deseti měla MIE Racing Honda šanci hned v prvním závodě víkendu. Hafizh Syahrin se totiž na osychající trati dostal hned v úvodním kole ze sedmnácté pozice na dvanáctou. Netrvalo dlouho a stal se prvním závodníkem, který se rozhodl přezout na suché obutí. Později se sice ukázalo, že šlo o správné rozhodnutí, jeho situaci mu ale zkomplikoval tým.

„Jsem trochu frustrovaný. Udělal jsem správné rozhodnutí, když jsem velice brzy zajel do boxů. Při výměně pneumatik jsme ale ztratili hodně času a já přišel o šanci dojet v nejlepší desítce, která rozhodně byla v našich silách. Nebyl to tedy šťastný závod, mrzelo bývalého jezdce MotoGP.

Místo toho, aby Syahrin z brzkého přezutí těžil a dostal se do nejlepší desítky, propadl se mimo bodované pozice a dokonce i za svého týmového kolegu Leandra Mercada. Nakonec ale dokázal Syahrin vystoupat zpět na body a projel cílem jako patnáctý. Mercado byl klasifikován jako sedmnáctý.

Úspěšná rozlučka

Na osychající dráze se konal i desetikolový superpole závod v neděli. I zde udělali u MIE Racing Hondy správné taktické rozhodnutí. Syahrin i Mercado totiž vyrazili na suchých gumách, podobně jako pozdější vítěz Álvaro Bautista. První kola byla pro dvojici sice těžká a zatímco Mercado byl po úvodním okruhu sedmnáctý, Syahrin dvacátý. Později ale začali díky osychající trati zrychlovat. Syahrin nakonec dojel dvanáctý a Mercado čtrnáctý.

V závěrečném druhém závodě přidala MIE Racing Honda na své konto další bod. Tentokrát se o něj postaral Leandro Mercado. Argentinec, který po letošní sezoně řady týmu opouští, obsadil 15. místo. Syahrin tentokrát dojel sedmnáctý.

„Byl to sice jen jeden bod, ale zato velmi tvrdě vybojovaný. Bavil jsem se, tvrdě jsem bojoval a bylo to fajn. Během víkendu jsme odváděli dobrou práci a postupně jsme z toho měli lepší pocit. Když zvážím všechny věci, byla to na mnoha frontách náročná sezona. Chci ale poděkovat týmu za všechno jejich úsilí a tvrdou práci. Myslím si, že jsem vždy dal maximum do toho, abych zajel co nejlepší výsledek. Nyní uvidíme, co přinese budoucnost,“ uvedl Argentinec.

Zatímco Syahrin končí v celkovém pořadí s deseti body na 23. místě, Mercado obsadil 29. pozici. Celkem posbíral tři body.

U Mercada je jisté, že z týmu odchází. I u Syahrina ale zatím visí otazník nad jeho další budoucností. Malajsijec sice dostal nabídku na pokračování u stáje, v příštím roce chce ale být konkurenceschopnější a z tohoto důvodu se zatím nerozhodl, jestli s týmem zůstane.

Foto: MIE Racing Honda

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.