Příliš krátká neděle. Königův víkend v Algarve předčasně ukončila další porucha motoru

Rozbitý motor ve warm-upu a konec. Oliver König se nemohl nedělních závodů MS superbiků v Algarve zúčastnit kvůli technickým problémům a letos už dostane jen jednu šanci na zisk bodů.

„Slyšel jsem v motorce nějaké vrzání, pak to po rychlém průjezdu zakukalo a zničil se další motor, náš poslední. Tím pro mě víkend skončil, protože další prostě jen tak nevykouzlíme,“ popisoval König potíže v ranním warm-upu.

Pro českého závodníka šlo už o druhou poruchu motoru během jednoho víkendu. Tu první zažil v pátečním prvním tréninku. Kvůli tomu v něm mohl absolvovat pouhá dvě kola.

„Chci poděkovat klukům v týmu, kteří se dřou a snaží se mi dát pod zadek co nejvíce bezpečnou motorku. Jsou ale věci, které neovlivní,“ oceňuje jezdec stáje Orelac Racing Moviso úsilí svých mechaniků.

Kvůli poruše motoru tak König v neděli nedostal příležitost vylepšit 23. místo ze sobotního závodu. To znamená, že i po předposledním podniku letošní sezony mu na kontě zůstává nula.

Do nedělních závodů sice pražský rodák zasáhnout nemohl, sledoval je však alespoň jako divák. Jak v superpole závodě, tak v závěrečné jízdě byl svědkem těsného duelu mezi Álvarem Bautistou a Toprakem Razgatliogluem. Z těsných soubojů vyšel vždy jako vítěz Bautista. Jezdec Ducati se tak velmi výrazně přiblížil ke svému druhému titulu. Nyní totiž vede před Razgatliogluem o 60 bodů a ve hře jich bude už jen 62.

„Závody se mi líbily. Toprak ukazuje, jak je dobrý. Ale Bautista se za ním vozí a pak mu stačí v poslední zatáčce přidat plyn a dostane se před něho,“ podělil se český jezdec se svými dojmy.

Poslední letošní šanci na zisk bodů bude mít König o víkendu 27.-29. října. V tomto termínu sezona vyvrcholí ve španělském Jerezu.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.