Jaká koronavirová krize? Rolls-Royce prodal nejvíc aut v historii

V kalendářním roce 2021 zaznamenala luxusní značka Rolls-Royce svoje historicky nejvyšší roční prodeje, které v porovnání s rokem 2020 vzrostly o 49%.

Ekomický výsledek je vůbec nejvyšší za 117letou historii značky. Společnost dodala zákazníkům 5 586 automobilů, tedy o 49 % více než za stejné období roku 2020. Toto celkové číslo zahrnuje rekordní prodeje ve většině regionů, včetně Velké Číny, Ameriky, Asie, Tichomořía v mnoha zemích po celém světě.

Všechny modely Rolls-Royce si vedly velmi dobře. Růst se opíral především o úspěšný model Ghost, poptávka po něm dále vzrostla po uvedení modelu Black BadgeGhost v říjnu 2021. Zájem o Ghost, spolu s přetrvávající oblibou modelu Cullinan, stejně jako o vrcholný produkt značky, model Phantom, stojí za množstvím přijatých objednávek na rok 2022

Zakázky na míru v programu Bespoke zůstávají na rekordní úrovni už od roku 2020, kdy byly vyrobeny jedinečné individuální exempláře, jako byl model PhantomOribe vytvořený společně se společností Hermès,nebo vozy Phantom Tempus, Landspeed Black Badge Wraith a Black Badge Dawn Collection.

Zatímco probíhají přípravy na plně elektrickou budoucnost značky, Rolls-Royce pokračuje v uspokojování prudce rostoucí poptávky po své současné nabídce. V současné době pracuje závod Homeof Rolls-Royce v Goodwoodu na maximální kapacitu – 18 hodin denně, ve dvousměnném provozu, aby tak dokázal uspokojit objednávky klientů z celého světa.

Společnost také pokračuje v investicích do svých budoucích talentů prostřednictvím prestižního praktikantského programu, do kterého pro rok 2022 přijala rekordní počet uchazečů. Celkem 37 lidí se bude po čtyři roky věnovat činnostem, které kombinují prvotřídní praktický výcvik s formální kvalifikací.

"Tento rok byl pro Rolls-Royce Motor Cars skutečně přelomový. Během dvanácti měsíců jsme zaznamenali historicky rekordní roční prodeje, uvedli jsme na trh nejnovější přírůstek do rodiny Black Badge, ohromili svět našimi schopnostmi v oblasti výroby karoserií na zakázku a učinili obrovský krok směrem k naší plně elektrické budoucnosti," uvedl generální ředitel Rolls-Royce Motor Cars Torsten Müller-Ötvös.

Zdroj: Rolls-Royce Motor Cars

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.