Víkendový přehled: Power po osmi letech opět vládne IndyCar, Lacko si připsal v ME tahačů druhé letošní vítězství

Sledujeme pro vás výsledky motoristických podniků konaných během druhého zářijového víkendu.

Sobotní výsledky ZDE

Nedělní výsledky ZDE

Sobota 10. září

ESET Cup (Brno)

Formula - první závod

Klání formulových monopostů skončilo suverénním triumfem Sandra Zellera. Švýcar zvítězil kromě celkového pořadí také v klasifikaci F3. Na druhém místě dojel vítěz hodnocení E2 Benjamin Berta a na třetím místě skončil Nikolas Szabó.

Z českých jezdců dopadl závod nejlépe pro Vladimíra Netušila. Pilot stáje Effective Racing v úvodu bojoval o celkovou druhou příčku s Benjaminem Bertou. Poté ale vycestoval ven z dráhy a propadl se až na celkové sedmé místo. Nakonec dojel do cíle jako čtvrtý celkově a na druhé příčce v E2.

Jan Matyáš obsadil v absolutním pořadí šestou příčku a skončil čtvrtý v F3. Tomáš Chabr skončil na osmém místě celkově a na šestém v F3. Václav Šafář projel po technických potížích cílem jako desátý celkově a současně jako čtvrtý v E2. Václav Laušman byl klasifikován jako třináctý absolutně a osmý v F3.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

GT sprint - první závod

Prvnímu sprintu kralovaly prototypy. Ty do závodu kvůli rozdělené startovní proceduře vyrazily dříve než gétéčka. Vítězem se stal Miro Konopka před Wolfgangem Payrem a Maťem Konopkou.

V gétéčkách tentokrát kralovaly výkonnější vozy GTC. Zatímco jako první projel cílem Josef Záruba ze stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra, druhý skončil Dennis Waszek. Libor Milota se tentokrát musel spokojit až se třetím místem mezi gétéčky. Ve třídě GT3 ovšem vyhrál a definitivně si tak zajstil nejen tituly v celkovém pořadí ESET Cupu, ale také v celkovém pořadí sprintových závodů FIA CEZ, ve sprintové klasifikaci GT3 FIA CEZ i ve sprintové klasifikaci GT3 mistrovství republiky.

Z českých závodníků si odnesl ze sobotní jízdy trofej také Petr Kačírek. Jezdec stáje Duck Racing obsadil v GT3 druhé místo. Na stupně vítězů se podíval i Antonín Herbeck, který byl klasifikován jako třetí v GTX.

V GTC skončil Petr Brecka pátý, Kurt Wagner ze stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra osmý a jeho týmoý kolega Libor Dvořáček jedenáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Clio Cup - první závod


Sobotní závod Clio Cupu přinesl radost mělnické stáji Carpek Service. Jezdec týmu Tobias Poschik si totiž dojel pro suverénní triumf a definitivně si zajistil titul. Na druhém místě dorazil do cíle Miha Primožič a na třetím Szabolcs Lantos.

O vydařené premiéře v kategorii Clio Cup může mluvit letošní účastník závodů Twingo Cupu Martin Kadlečík. Ten totiž dorazil do cíle jako čtvrtý. Jiří Zbožínek skončil osmý, Lukáš Uxa devátý a Richard Meixner čtrnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Vytrvalost

Závěrečný vytrvalostní závod letošní sezony patřil Miru a Maťu Konopkovým s vozem Ligier LMP3. Na druhém místě dojel Libor Milota, který vyhrál klasifikaci třídy GT3. Celkovou třetí pozici a současně druhou v GT3 brali Gregor Zsigo s Dennisem Waszkem. Ti se tak stali letošními vytrvalostními šampiony třídy GT3.

Zajímavostí je, že Gregor Zsigo byl během vytrvalostního závodou součástí hned dvou posádek. Jel i se Štefanem Rosinou. S ním obsadil čtvrtou příčku celkově a třetí v GT3.

Ve třídě GTX zvítězil Antonín Herbeck. Libor Dvořáček a Kurt Wagner dojeli třetí ve třídě GTC. Petr Brecka a Karel Neffe obsadili v GTC páté místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

FIA formule 3 (Monza)

První závod

Předposlední závod letošní sezony FIA F3 vyhrál stylem start-cíl Franco Colapinto. Argentinec v závěru odolal náporu Olivera Bearmana, který dorazil do cíle jako druhý. Stupně vítězů zkompletoval třetí Caio Collet.

Problematický závod zažili Victor Martins a Isack Hadjar, kteří se před začátkem víkendu nacházeli na prvních dvou příčkách průběžného pořadí. Martins v úvodu vycestoval z dráhy po kolizi s Arthurem Leclercem a nakonec obsadil až desáté místo. Hadjar musel do boxů poté, co si poškodil přední přítlačné křídlo po kontaktu s Alexanderem Smoljarem. Byl klasifikován jako dvacátý sedmý.

Český jezdec Roman Staněk obsadil 12. pozici. Z jezdců Charouz Racing Systemu dopadl nejlépe Francesco Pizzi, který skončil sedmnáctý. László Tóth dojel jako dvacátý druhý a Alessandro Famularo byl klasifikován jako dvacátý třetí.

Martins i před posledním závodem vede šampionát o šest bodů před Hadjarem. Naděje na titul pořád žije i u Bearmana (-13 bodů), Maloneyho (-18 bodů), Staňka (-18 bodů) a Leclerca (-23 bodů).

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Clio Cup Series (Red Bull Ring)

První závod

Sobotní závod Clio Cup Series se rozhodoval až v posledních metech. Do poslední zatáčky sice najížděl jako první Anthony Jurado před Gabrielem Torellim, pak ale Francouz musel krotit přetáčivý smyk a Torelli se jeho vozu nezvládl vyhnout. Došlo ke kontaktu, kterého využil David Pouget a ukořistil vítězství. Jurado skončil druhý a Torelli třetí.

Český závodník Tomáš Pekař jezdil po celý závod na dostřel vedoucí skupině. Nakonec obsadil celkové sedmé místo. Zejména se ale mohl radovat ze druhého místa v klasifikaci Clio Cup Eastern Europe, kde zůstává druhý i celkově. Jeho týmoví kolegové Juuso Panttila a Henrik Seibel dojeli na 14.. respektive 29. místě.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Superbike World Championship (Magny-Cours)

Yamaha R3 bLU cRU European Cup - první závod

Vítězem první jízdy se stal Gustavo Manso. Stupně vítězů zkompletovali Kevin Fontainha a Grégory Carbonnel. Filip Juránek bodoval čtrnáctým místem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Supersport 300 - první závod

Ve třístovkách sice projel cílem jako první Marc García, Španěl byl ale poté odsunut na druhé místo za překračování traťových limitů. Vítězství tak po něm zdědil Matteo Vannucci. Třetí skončil lídr šampionátu Álvaro Díaz, jehož náskok před Garcíou se nyní ztenčil na 20 bodů.

Na divokou kartu startující Petr Svoboda bodoval 11. místem. Své konto obohatil i jeho týmový kolega ze stáje Jakuba Smrže José Luis Pérez Gonzáles, který byl klasifikován jako osmý. Yeray Saiz Márquez skončil na 18. příčce.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Superbike - první závod

První francouzský závod byl dost možná klíčový pro boj o titul. Zatímco Álvaro Bautista totiž zvítězil, jeho největší soupeři v průběžném pořadí Jonathan Rea a Toprak Razgatlioglu měli během závodu havárii. Zatímco Razgatlioglu dokázal bodovat alespoň jedenáctým místem, Rea dojel s kolem ztráty jako poslední dvacátý čtvrtý. Bautista tak nyní vede celkově o 56 bodů před Reou a o 58 bodů před Razgatliogluem.

Spolu s Bautistou se podívali na stupně vítězů také Scott Redding a Axel Bassani. Zatímco jezdec BMW bral druhou příčku, Ital si připsal premiérové pódium v sezoně díky třetí příčce.

Česko-japonská stáj MIE Racing Honda bodovat nedokázala. Hafizh Syahrin dojel dvacátý a Leandro Mercado dvacátý první. S prázdnou odešel i Oliver König, který byl klasifikován jako dvacátý druhý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Supersport - první závod

Situace v MS supersportů je stále dramatičtější. V sobotním závodě totiž triumfoval Lorenzo Baldassarri poté, co odolal náporu ze strany Glenna van Straalena. Vedoucí muž šampionátu Dominique Aegerter obsadil třetí pozici a celkově vede před Baldassarrim už jen o pět bodů.

Český jezdec Ondřej Vostatek byl klasifikován jako dvacátý druhý. Závod byl šest kol před koncem ukončen červenými vlajkami. Mohla za ně kolize mezi Kylem Smithem a Bahattinem Sofuoglem. Turecký jezdec při incidentu utrpěl poranění pánve, pravého stehna, pravého lokte a hrudníku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Yamaha R3 bLU cRU European Cup - druhý závod

Gustavo Manso triumfoval i ve druhém závodě. Druhý tentokrát dojel Wahyu Nugroho a třetí opět Grégory Carbonnel. Filip Juránek do cíle nedojel. Enzo Valentim si sice během víkendu připsal 18., respektive čtvrté místo, v šampionátu ale pořád vede o 37 bodů před Kevinem Fontainhou.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

24H Series (Barcelona)

Hankook 24H Barcelona


Při dvacetičtyřhodinovém závodě v Barceloně triumfovala posádka stáje WTM Racing ve složení Georg Weiss, Leonard Weiss, Nicolas Varrone, Daniel Keilwitz a Indy Dontje. Pětice se střídala za volantem vozu Ferrari 488 GT3.

Česká stáj Šenkýř Motorsport do cíle nedojela. Pětici Samuel Vetrák, Marián Bíž, Petr Švantner,  Ladislav Šmucr a Richard Gonda vyřadila díra v chladiči a následné přehřátí motoru.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Deutsche Tourenwagen Masters (Spa-Francorchamps)

První závod


Úvodní závod ve Spa-Francorchamps přinesl premiérové vítězství v šampionátu pro Dennise Olsena. Nor musel nejprve odolávat tlaku ze strany Lucase Auera. Rakušan ale poté zažil nepovedenou zastávku v boxech a nakonec musel odstoupit po defektu pneumatiky na výjezdu z Eau Rouge. V závěru se pak k Olsenovi přibližoval Maximilian Götz, ani on na něj ale nevyzrál a musel se tak spokojit se druhou příčkou. Třetí skončil Thomas Preining.

Lídr šampionátu Sheldon van der Linde nezažil povedený závod. Dojel totiž až dvanáctý a body si nepřipsal. René Rast a Mirko Bortolotti, kteří se dělí o celkové druhé místo, tak stáhli svou ztrátu na 17 bodů. Rast dojel v sobotu čtvrtý a Bortolotti osmý.

V závěru závodu se jezdci museli vypořádat mimo jiné i s deštěm. Ten ale brzy polevil.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Formula Regional European Championship by Alpine (Red Bull Ring)

První závod

První závod víkendu startoval za deště. Poté následovalo dlouhé přerušení kvůli špatné viditelnosti. Později sice začala trať osychat a někteří jezdci zkusili přezout na suchou sadu, v závěru ale opět sprchlo. Z vítězství se radoval i navzdory startu ze 14. pozice Kas Haverkort před Joshuou Dufkem a Pierrem-Louisem Chovetem.

Pro Češku Terezu Bábíčkovou skončil závod a vlastně i celý víkend špatně. Při jízdě za zpomalovacím vozem totiž kvůli nízké viditelnosti trefila Gilliana Henriona a ze závodu odstoupila. Pozdější vyšetření sice žádná vážná zranění neodhalilo, i tak ale Bábíčkové nebylo povoleno od lékařů v neděli startovat.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ME tahačů (Zolder)

První závod

Belgický víkend zahájil vítězně Sascha Lenz. Němec udržel za svými zády letošního suveréna Norberta Kisse. Na stupně vítězů se podíval také třetí Adam Lacko. Téo Calvet dojel na pátém místě celkově a současně vyhrál klasifikaci Promoter´s Cupu.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod

Ve druhé jízdě, do které startovala nejlepší osmička z prvního závodu v obráceném gardu, zvítězil Jochen Hahn. Norbert Kiss skončil po stíhací jízdě druhý a třetí dojel André Kursim.

Adam Lacko skončil na čtvrté příčce. Jeho týmový kolega Téo Calvet měl kolizi se svým úhlavním rivalem v boji o titul v Promoter´s Cupu Jamiem Andersonem, kvůli které obsadil až desáté místo celkově a čtvrté v Promoter´s Cupu.

Vítěz prvního závodu Sascha Lenz dostal v tom druhém penalizaci průjezdu boxy za překročení rychlosti. Kvůli tomu dojel až na 13. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Francouzský šampionát GT4 (Lédenon)

První závod

David Vršecký s Aliyyah Kolocovou dokončili první víkendový závod na 15. příčce celkově a na šestém v klasifikaci Silver.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Euroformula Open (Red Bull Ring)

První závod

První závod byl ukončen předčasně kvůli dešti. Zvítězil v něm Oliver Göthe před Christianem Mansellem a Vladem Lomkem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

International GT Open (Red Bull Ring)

První závod

V závodě triumfovali Glenn van Berlo a Kevin Gilardoni.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

British Superbike Championship (Snetterton)

První závod

Lídr šampionátu Bradley Ray zvítězil před Tarranem Mackenziem a Kylem Rydem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Formule 2 (Monza)

První závod

Sprintový závod F2 v Monze přinesl korunovaci nového šampiona. Felipe Drugovich sice odstoupil již v úvodním kole, kdy si po kontaktu s Amaurym Cordeelem poškodil zavěšení, i přesto si ale v předstihu zajistil titul šampiona. Ani jeho největší soupeř Théo Pourchaire totiž nezažil vydařený závod. Francouz nejprve vycestoval do štěrku ve snaze předjet Liama Lawsona a poté dostal také pětisekundový trest za zavinění kolize. Klasifikován byl až jako sedmnáctý.

Pro vítězství si dojel Jüri Vips. Druhý skončil Frederik Vesti a třetí Jehan Daruvala. Charouz Racing System odešel s nulou. Zatímco Enzo Fittipaldi obsadil 12. příčku, Tatiana Calderónová nedojela po kolizi s Oliverem Caldwellem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS na krátké ploché dráze (Vojens)

Grand Prix Dánska

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Mistrovství ČR v autokrosu (Dolní Bousov)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Neděle 11. září

ESET Cup (Brno)

Clio Cup - druhý závod

Tobias Poschik byl suverénní i ve druhém závodě víkendu. Na stupně vítězů ho doprovodili druhý Szabolcs Lantos se třetím Mihou Primožičem. Martin Kadlečík dojel pátý, Richard Meixner šestý a Jiří Zbožínek desátý. Lukáš Uxa do cíle nedojel.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Formula - druhý závod

Zatímco první závod Sandro Zeller ovládl, ve druhém se musel sklonit před Benjaminem Bertou. Zatímco Berta zvítězil v klasifikaci E2, Zelller byl nejlepší v rámci F3. Na třetím místě dojel v celkovém pořadí Benjamin Dam.

Vladimír Netušil obsadil v absolutním pořadí sedmou pozici. V klasifikaci E2 bral třetí příčku. Jan Matyáš dojel na osmém místě. Václav Šafář skončil devátý, Tomáš Chabr desátý a Václav Laušman patnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

GT sprint - druhý závod

Také druhý sprint patřil Miru Konopkovi s Ligierem JSP2. Na celkovém druhém místě dojel Wolfgang Payr ze šampionátu SCC a třetí skončil Maťo Konopka.

Vozy GT nabídly tvrdý souboj o vítězství mezi českou dvojicí Josef Záruba a Libor Milota. Při něm nebyla nouze ani o kontakty. Nakonec triumfoval Milota před Zárubou. Třetí skončil v rámci GT Antonín Herbeck. Všichni z  této trojice si odnesli dílčí vítězství. Zatímco Milota vyhrál třídu GT3, Záruba dopadl nejlépe v klasifikaci GTC a Herbeck byl nejlepší v GTX.

Zárubovo vítězství i ve druhém sprintu klasifikace GTC znamenalo, že stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra zažila celkově velmi vydařený domácí víkend. Kromě dvou vítězství Záruby ze sprintu GTC mohlo tým těšit i třetí místo posádky Libor Dvořáček - Kurt Wagner ze sobotní vytrvalosti GTC.

„Celý víkend vyšel dokonale a naplno jsme splnili předsevzetí, se kterými jsme do víkendu šli,“ hodnotí brněnské vystoupení týmu manažer týmu Jiří Mičánek jr. Během víkendu tým měl na dráze tři auta – vůbec poprvé v historii. „Myslím, že jsme jasně ukázali, že jsme tým na evropské úrovni – po stránce profesionální, technické a taky výsledkové,“ uvedl manažer stáje Jiří Mičánek.

Poháry si ze závěrečného sprintu letošní sezony odnesli také Petr Kačírek a Dennis Waszek. Zatímco Kačírek obsadil třetí místo v klasifikaci GT3, Waszek byl druhý v GTC a současně se stal sprintovým šampionem této třídy. Jezdec stáje GT2 Motorsportu přeskočil v průběžném pořadí Petra Brecku, který byl v neděli klasifikován jako osmý. Šestý skončil v rámci GTC Libor Dvořáček ze stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

FIA World Endurance Championship (Fudži)

6 Hours of Fuji

Šestihodinovka ve Fudži skončila triumfem domácích barev. Na nejvyšší stupeň totiž vystoupala posádka Toyoty ve složení Sébastien Buemi, Brendon Hartley a Ryo Hirakawa. Jejich týmoví kolegové Mike Conway, Jose María López a Kamuj Kobajaši skončili na druhé pozici. Třetí dojeli André Negrao, Nicolas Lapierre a Matthieru Vaxiviere ze stáje Alpine. Tato trojice byla na špici průběžného pořadí bodově vyrovnána posádkou Buemi-Hartley-Hirakawa. Do posledního podniku sezony v Bahrajnu tak půjdou obě trojice se stejným počtem bodů.

Peugeot trápila spolehlivost. Posádka ve složení Loic Duval, Gustavo Menezes a James Rossiter sice zpočátku figurovala na třetí pozici, pak ji ale zdržely technické potíže. Nakonec obsadila až dvacátou příčku. Jejich parťáci Jean-Éric Vergne, Paul di Resta a Mikkel Jensen dojeli čtvrtí.

V LMP2 zvítězili celkově pátí Sean Gelael, Robin Frijns a Dries Vanthoor. Alessandro Pier Guidi s Jamesem Caladem byli nejlepší v LMGTE Pro a Ben Keating s Henriquem Chavesem a Marcem Sörensenem vyhráli v LMGTE Am.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

FIA formule 3 (Monza)

Druhý závod

Letošní sezona FIA F3 skončila o pět kol dříve, než bylo původně v plánu. Závod byl totiž ukončen po kolizi mezi Kushem Mainim a Bradem Benavidesem. Vítězem se stal Zane Maloney před Oliverem Bearmanem a Jakem Crawfordem.

Nejšťastnější byl ale Victor Martins. Pilot stáje ART Grand Prix sice skončil po penalizaci pěti sekund za překračování traťových limitů čtvrtý, ani to ho ale nesesadilo z čela celkového pořadí a stal se tak letošním šampionem. Na celkovém druhém místě končí Zane Maloney se ztrátou pěti bodů a třetí příčku bere Oliver Bearman.

Roman Staněk byl v posledním závodě klasifikován na šesté pozici a celkově končí pátý. Charouz Racing System zažil další závod bez bodů. Francesco Pizzi obsadil 16. pozici, László Tóth se umístil jako devatenáctý a Alessandro Famularo bral celkovou 23. příčku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Nürburgring Langstrecken Serie (Nürburgring)

12 Stunden Nürburgring

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Formule 2 (Monza)

Druhý závod

Chaotický hlavní závod F2 přinesl řadu nehod i přerušení červenou vlajkou. Ze svého premiérového triumfu v hlavním závodě se radoval Jehan Daruvala před Frederikem Vestim. Jako třetí původně projel cílem Ajumu Iwasa. Japonec byl ale po závodě vyloučen, neboť dřevěná deska jeho vozu nesplňovala předepsanou tloušťku. Díky tomu se posunul na bronzovou příčku Enzo Fittipaldi ze stáje Charouz Racing System.

Po nehodě skončil závod pro řadu favoritů. Zatímco Théa Pourchaireho v úvodu sestřelil Ralph Boschung, Jack Doohan s Loganem Sargeantem museli odstoupit po kolizi. Už jistý šampion Felipe Drugovich byl klasifikován jako šestý.

Parťačka Enza Fittipaldiho u stáje Charouz Racing System Tatiana Calderónová do závodu vůbec nenastoupila. Kolumbijská závodnice si totiž poranila palec při sobotním incidentu s Oliverem Caldwellem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Superbike World Championship (Magny-Cours)

Superbike - superpole závod

Do neděle vstoupil v superbicích nejlépe Toprak Razgatlioglu. Úřadující šampion totiž vyhrál superpole závod. Turek přečkal i kontakt s Álvarem Bautistou v předposledním kole, po kterém Španěl přišel o část kapotáže. Nakonec ale dojel do cíle jako druhý, když v závěru vyhrál souboj s Jonathanem Reou.

Z česko-japonské stáje MIE Racing Honda se dařilo více Hafizhi Syahrinovi, který skončil sedmnáctý. Leandro Mercado byl klasifikován jako dvacátý. Oliver König obsadil 23. příčku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Supersport - druhý závod

Po několika umístěních za úhlavním rivalem v boji o titul Lorenzem Baldassarrim a po ztrátě většiny celkového vedení si mohl Dominique Aegerter v neděli oddechnout. Švýcar totiž poprvé od červencových závodů v Donington Parku opět triumfoval a navýšil svůj náskok v průběžném pořadí před Baldassarrim z pěti bodů na 19. Ital sice bojoval s Aegerterem o vítězství až do posledního kola, poté ale havaroval a nakonec dojel až pátý.

Domácí fanoušky potěšil Jules Cluzel. Francouz, který na konci letošního roku uzavře svou kariéru, dojel druhý. Na stupně vítězů se podíval i třetí Nicoló Bulega. Glenn van Straalen, který skončil v sobotu druhý, tentokrát po pádu nedojel.

Ondřej Vostatek ani tentokrát své bodové konto nerozšířil. Zopakoval 22. místo z první jízdy víkendu.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


Superbike - druhý závod

Toprak Razgatlioglu stál na nejvyšším stupni i po druhém závodě. Turka navíc mohl těšit fakt, že se jeho hlavním soupeřům v boji o titul nedařilo. Jonathan Rea a Álvaro Bautista totiž v úvodu kolidovali a zatímco jezdec Ducati havaroval, Rea dostal za incident penalizaci dlouhého kola. Rea nakonec obsadil pátou příčku a Bautista do cíle nedojel. Španěl sice zůstává lídrem šampionátu, druhý Razgatlioglu na něj ale momentálně ztrácí 30 bodů. Třetí je Rea se ztrátou 47 bodů na Bautistu.

Rea s Bautistou možná zažili nevydařený závod, přesto ale nebylo Razgatliogluovo vítězství zadarmo. Zpočátku totiž Turkovi zatápěl Axel Bassani a Michael Ruben Rinaldi. Rinaldi nakonec skončil druhý a Bassani třetí.

Oliver König dorazil do cíle jako osmnáctý. Hafizh Syahrin skončil devatenáctý. Malajsijského jezdce potkal během závodu pád. Leandro Mercado nemohl kvůli technickým problémům dokončit.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


Supersport 300 - druhý závod

Victor Steeman ukázal, že ani s dvojitou penalizací dlouhého kola není problém vyhrát. Nizozemec tento trest obdržel v úvodu po zavinění kolize a po jejím odpykání figuroval až na 19. pozici. I přesto ale našel cestu až na úplnou špici.

Spokojenost mohla panovat i u Álvara Díaze. Španěl dojel do cíle jako druhý a jelikož jeho nejbližší pronásledovatel v šamionátu Marc García skončil až na nebodované 20. příčce, navýšil svůj náskok na 40 bodů. Steemana s Díaze doplnil na stupních vítězů Dirk Geiger.

Petr Svoboda bodoval sedmým místem. V elitní patnáctce skončil i jeho týmový kolega ze stáje Jakuba Smrže José Luis Pérez Gonzáles, který bral 12. pozici. Yeray Saíz Márquez dojel dvacátý druhý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Euroformula Open (Red Bull Ring)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Porsche Supercup (Monza)

Závod

Do cíle posledního závodu Porsche Supercupu přijel jako první Bastian Buus před Harrym Kingem a Dylanem Pereirou. Později se ale pořadí ještě měnilo. Zatímco King dostal pětisekundový trest za kontakt s Laurinem Heinrichem, Pereira obdržel tři vteřiny za to, že střihnul zatáčku. Druhý tak nakonec skončil Larry ten Voorde, zatímco King se propadl na třetí místo. Pereira byl sice odsunut až na pozici pátou, i tak se ale mohl radovat z titulu.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

International GT Open (Red Bull Ring)

Druhý závod

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Deutsche Tourenwagen Masters (Spa-Francorchamps)

Druhý závod

Druhý závod víkendu skončil premiérovým vítězstvím Nicka Cassidyho v DTM. Novozélanďan sice startoval jako třetí, ještě před zastávkami v boxech ale zdolal Reného Rasta, a to i přesto, že při vzájemném souboji této dvojice došlo ke kontaktu. Během zastávek v boxech poté využil toho, že mechanici lídra závodu Sheldona van der Lindeho měli potíže sundat mu levé přední kolo. To Jihoafričana odsunulo na druhou pozici. Ve zbytku závodu sice na Cassidyho tlačil, recept na něj ale nenašel.

René Rast na třetí pozici nakonec nedojel. Němec totiž musel odstoupit kvůli defektu pneumatiky (ještě předtím dostal pětisekundový trest za kontakt s Cassidym). Bronzový výsledek si tak nakonec připsal Thomas Preining.

Sheldon van der Linde sice nezvítězil, jelikož ale René Rast nedojel a Mirko Bortolotti skončil až desátý, navýšil své celkové vedení na 32 bodů. Na druhou příčku nyní povyskočil Lucas Auer.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

British Superbike Championship (Snetterton)

Druhý závod

Bradley Ray triumfoval i ve druhém závodě víkendu. Vítězství si zajistil v posledním kole, kdy předjel Tarrana Mackenzieho. Třetí skončil Tommy Bridewell.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Třetí závod

I ve třetím závodě triumfoval Bradley Ray a zkompletoval tak hattrick. Brita nesesadila z nejvyšší příčky ani dvousekundová penalizace za to, že nezůstal při restartu závodu za zpomalovacím vozem. Stejný trest dostali i Tarran Mackenzie s Glennem Irwinem. Zatímco Mackenzie spadl ze druhého místa na třetí, Irwin ze třetího na čtvrté. Na druhé místo naopak vystoupal Peter Hickman.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ME tahačů (Zolder)

Třetí závod

Norbert Kiss si ve třetím závodě připsal další letošní vítězství. Na pódium Maďara doprovodili Jochen Hahn se Saschou Lenzem. Zatímco Adam Lacko obsadil celkovou čtvrtou pozici, Téo Calvet dojel pátý a současně vyhrál Promoter´s Cup.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Čtvrtý závod

Závěrečný závod víkendu přinesl radost českým barvám. Druhý letošní triumf totiž zaznamenal Adam Lacko. Za jezdcem Buggyry dojeli druhý Jochen Hahn a třetí Stephanie Halmová.

Téo Calvet se sice během závodu ukázal ve vedení, po kontaktu se Shanem Breretonem si ale poškodil pneumatiku. Nakonec dojel do cíle s jedním kolem ztráty na 11. pozici. Jeho hlavní rival v boji o celkové vítězství v Promoter´s Cupu Jamie Anderson ale Calvetova zaváhání nevyužil. Po kontaktu s Norbertem Kissem totiž skončil ve zdi a nedojel.

Ani sám Kiss nezažil povedený závod. Přivodil si totiž defekt pneumatiky při souboji se Saschou Lenzem a Shanem Breretonem  a skončil až devátý. Celkově ale stále vede o 68 bodů před Jochenem Hahnem a o 80 bodů před Saschou Lenzem. Čtvrtý Adam Lacko ztrácí na Lenze 26 bodů. Calvet je celkově devátý a v Promoter´s Cupu vede s náskokem 23 bodů před Andersonem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Formula Regional European Championship by Alpine (Red Bull Ring)

Druhý závod

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Francouzský šampionátu GT4 (Lédenon)

Druhý závod

Druhý závod víkendu skončil pro Davida Vršeckého s Aliyyah Kolocovou 25. místem celkově. V rámci klasifikace Silver bral 11. příčku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Formule 1 (Monza)

Velká cena Itálie

Velkou cenu Itálie měl původně rozjetou na vítězství Charles Leclerc, Ferrari ale Monačana povolalo do boxů poměrně brzy, když byla vyhlášena fáze virtuálního zpomalovacího vozu. Tato strategie se neukázala jako šťastná. Leclerc později musel do boxů ještě jednou a nakonec dojel až druhý za Maxem Verstappenem. Pilot Red Bullu dosáhl na své již 11. letošní vítězství i přesto, že kvůli nasazení nového spalovacího motoru startoval až sedmý. Třetí dojel George Russell z týmu Mercedes.

Upoutal Nyck de Vries. Nizozemec si tento víkend nečekaně odbyl svůj debut. Do akce byl povolán až v sobotu ráno Williamsem poté, co se u Alexandera Albona objevil zánět slepého střeva. Za tuto příležitost se De Vries odvděčil devátým místem a ziskem dvou bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Clio Cup Series (Red Bull Ring)

Druhý závod

Závěrečný závod víkendu patřil Gabrielemu Torellimu před Anthonym Juradem a Jerzym Spinkiewiczem. Tomáš Pekař obsadil celkovou sedmou příčku a v klasifikaci Clio Cup Eastern Europe obsadil třetí místo. Bronzová pozice mu nyní patří i v průběžném pořadí Clio Cupu Eastern Europe, kde ho přeskočil Anthony Jurado. Zbylí dva jezdci stáje Carpek Service Juuso Panttila a Henrik Seibel obsadili 19., respektive 28. místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Mistrovství světa v rallye (Rallye Akropolis)

Rallye Akropolis skončila absolutním triumfem Hyundai. Pro své první letošní vítězství si dojel Thierry Neuville před Ottem Tänakem a Danim Sordem.

Toyota úspěšný víkend nezažila. Z jejích jezdců byl schopen bodovat pouze šestý Takamoto Kacuta. Lídr šampionátu Kalle Rovanperä čistil během prvního dne trať a v sobotu trefil zadní částí vozu strom. Musel tak opravovat a nakonec obsadil až 15. místo. Esapekka Lappi nedokončil kvůli potížím s převodovkou sobotní program a celkově skončil až 22. Elfyna Evanse potkala v neděli technická závada a do cíle vůbec nedojel.

Zpočátku se zdálo, že by si mohl v Řecku pořádně spravit chuť M-Sport. Po prvním dni totiž vedl Sébastien Loeb před svým krajanem Pierrem-Louisem Loubetem. Legendární Francouz to ale až k vítězství nedotáhl. V sobotu totiž odstoupil kvůli problémům s alternátorem a do soutěže už se poté nevrátil. Loubeta potkal defekt pneumatiky a nakonec skončil až čtvrtý. M-Sport bodoval i zásluhou pátého Craiga Breena. Gus Greensmith obsadil po technických potížích 29. příčku a domácího Jourdana Serderidise vyřadily v sobotu potíže s elektronikou.

Martin Prokop skončil na celkovém 14. místě. V klasifikaci WRC 2 se umístil jako osmý.

Rovanperüv náskok před Tänakem na čele průběžného pořadí se ztenčil na 53 bodů. Matematicky zůstává ve hře o titul stále také Neuville. Belgičan už ale za Rovanperou zaostává o 76 bodů a ve hře jich bez zbytku sezony bude jen 90.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

NASCAR Cup Series (Kansas City)

22nd Annual Hollywood Casino 400 Presented by Barstool Sportsbook

Také druhý závod letošního play-off přinesl vítěze, který už nemá naději na titul. V Kansasu triumfoval Bubba Wallace.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

IndyCar Series (Laguna Seca)

Firestone Grand Prix of Monterey

Vítězem posledního závodu sezony se stal Alex Palou. Novým šampionem se ale stal Will Power, který dorazil do cíle jako třetí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Foto: Team Penske

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.