Vozy Seat budou v Plzeňském kraji zachraňovat lidské životy

Seat Tarraco vstoupil do služeb Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (ZZS PK) ve speciální úpravě jako sanitní vůz.

Plzeňští záchranáři převzali celkem šest vozů Seat Tarraco 2.0 TDI s pohonem všech kol, přestavěných renomovanou českou společností Sicar pro potřeby záchranných služeb.

Slavnostní předání vozidel Seat Tarraco proběhlo tuto středu v Plzni za účasti zástupců českého importéra automobilů Seat a plzeňského autorizovaného prodejce Autocentrum Jan Šmucler.

„Mám velkou radost, že můžeme záchranářům v Plzeňském kraji poskytnout flotilu zásahových vozů, na které se mohou spolehnout 24 hodin denně, 7 dnů v týdnů, 365 dnů v roce, a to za všech myslitelných podmínek. Skvělé spolupráce s Autocentrem Šmucler a možnosti stát se součástí plzeňské záchranky s tak kvalitním vozem si velmi vážíme,“ řekl Aleš Novák, ředitel divize Seat společnosti Porsche Česká republika.

„Seat Tarraco je naší vlajkovou lodí v oblíbeném segmentu SUV a díky své robustní konstrukci s pohonem všech kol a vyspělou technikou je skvěle připraven na celoroční ostrý provoz s vysokým počtem ujetých kilometrů,“ dodal.

„Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na zakázce pro Zdravotnickou záchrannou službu Plzeňského kraje. Šest vozů Seat Tarraco je dodáno ve výbavě Xperience s dvoulitrovým objemem motoru, pohonem všech kol a výkonem 147 kW. Doufám, že všechny vozy budou sloužit ke spokojenosti výjezdových jednotek,“ dodal jednatel Autocentra Šmucler Miroslav Bláha.

Zdroj: Seat

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.