BMW ani letos v Karlových Varech nechybělo na červeném koberci

Už osmým ročníkem pokračovala spolupráce značky BMW a Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Hostům festivalu a významným osobnostem filmového světa bylo k dispozici více než 60 vozů BMW různých kategorií, které je dopravily k červenému koberci u hotelu Thermal. Tato flotila, v jejímž zastoupení bylo i několik elektrických BMW iX, realizovala během celého festivalu téměř 18 000 jízd a ujela celkem přes 190 tisíc kilometrů.

Modely BMW hýčkaly vedle českých známých osobností také světové hvězdy filmového plátna, jakými jsou například Benicio del Toro, Geoffrey Rush a Liev Schreiber.

Pro návštěvníky festivalu byl v nedávno zrekonstruovaném secesním paláci připraven BMW Lounge, před kterým byl vystaven testovací prototyp BMW řady 7 s tzv. těžkou kamufláží a Mini Cabrio. Hlavními hvězdami vnitřní expozice bylo zcela nové BMW X1 a BMW i7.

Tyto novinky si tak mohli návštěvníci BMW Lounge prohlédnout ještě před jejich oficiálním uvedením na český trh. Zájem ze strany veřejnosti, autorizovaných dealerů a jejich zákazníků byl po celou dobu festivalu enormní, oba vystavené automobily tak byly neustále v obležení. Celkem navštívilo BMW Lounge po dobu konání festivalu téměř sedm tisíc návštěvníků.

Ve Fan zóně pak byly připraveny speciální simulátory a soutěžící, který na něm zajel nejlepší čas, vyhrál BMW M4 Cabrio na víkend. Necelá stovka hostů se registrovala na testovací jízdy s modely BMW, mezi které patřilo Auto roku 2021/22 v České republice BMW i4 a také BMW iX. Návštěvníci také ocenili zdarma dostupnou výstavu moderního umění od DSC Gallery, která byla instalována ve třetím patře budovy.

Zdroj: BMW

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.