S novým designem do Rakouska a pak na Valašku. To jsou Březíkovy plány na začátek sezony

Adam Březík začne letošní rallyovou sezonu v Rakousku. Postaví se na start Rebenland Rallye.

Už o tomto víkendu odstartuje letošní sezónu posádka Samohýl Škoda Teamu Adam Březík – Ondřej Krajča. Zúčastní se druhého podniku rakouského šampionátu – Rebenland Rallye s centrem v Leutschachu, nedaleko slovinských hranic. Na neznámé tratě vyrazí se startovním číslem 4.

Samohýl Škoda Team zůstává i letos věrný vozu Škoda Fabia R5, se kterým loni Březík vybojoval řadu kvalitních výsledků (4. místo na Šumavě a 5. místa v Českém Krumlově a na Bohemii, vítězství v Power Stage na Barum rallye) a hlavně prvenství v Poháru 2+ v rámci MČR ve sprintrallye.

„Celkově máme radost, že jsme se někam posunuli a naše ztráta na kluky před námi na kilometr se zmenšuje. To nám ukazuje, že jdeme dobrým směrem. Ale taky nám stále něco chybí. Ale obecně, cíl před začátkem sezony byl Top 5, což jsme splnili a v týmu panuje spokojenost,“ zavzpomínal Březík na rok 2022..

" Letos se budeme soustředit hlavně na velké závody u nás, kde bychom se rádi posunuli ještě o něco výš," dodal navigátor Krajča.

„Byl jsem rád, že se nám podařilo zase vylepšit výkonnost kluků ve vztahu k nabité konkurenci, kterou český mistrák oplývá. Proto celkově musím být s výsledky spokojen a věřím, že na ně dokážeme letos minimálně navázat,“ přidal svůj pohled manažer týmu Martin Březík.

Vůz Škoda Fabia R5 prošel v zimě kompletní repasí a po návratu z lakovny dostal nový kabát.

„Návrh a provedení je z dílen Keane Design. Vzhled vychází z osvědčených barev. Jen motiv je částečně obměněn. Společně jsme se snažili o kombinaci lesklých a matných fólií, vše je sladěno s chromovou střechou. Určitě se mi letošní polep líbí víc než loňský, a věřím, že se podobně bude líbit i našim fanouškům,“ prohlásil Březík s tím, že posádka může potvrdit starty v MČR v rallye. K tomu se objeví na dvou domácích sprintech, na Kopné a Vsetíně.

„Jsem ráda, že se nám i v tomto roce podařilo splnit podmínky škodovky pro přihlášku do dealerského programu. Mnohé tak pro nás zůstává stejné jako v letech předchozích.
Ovšem stejně, jako se mění značka Škoda, ať už novým logem, cílovou skupinou nebo konceptem vnímání značky jako takové, i nás čeká pár změn a inovací,“ uvedla vedoucí marketingového oddělení Samohýl Motor Lenka Bořutová.

Také Samohýl Škod Team jde vstříc elektromobilitě, závodnímu tým má na celou sezonu k dispozici vůz Škoda Enyaq RS Coupé iV. „S ním naše závodní posádka absolvuje i jeden ze závodů EcoRallye,“ dodala Bořutová.

Český rallyový šampionát rallye odstartuje na přelomu března a dubna Valašskou rallye ve Valašském Meziříčí, proto start v Rakousku je pro Březíka dobrou možností si osvěžit závodní návyky.

„Start v Rakousku bereme jako test a cílem je najet co nejvíce kilometrů před novou sezonou. Samozřejmě se v konfrontaci proti kvalitnímu startovnímu poli na Rebenland Rallye (Neubauer, Wagner, Klausz, Dinkel, Baumschlager) pokusíme jet co nejrychleji, ale určitě s jistotou, aby to bylo co nejbezpečnější. Přece jen sezóna pro nás oficiálně odstartuje až za čtrnáct dní na Valašce ve ValMezu. Navíc s Ondrou jdeme do neznáma. Viděl jsem jen nějaká videa a onboardy a ani Ondra, ač má proti mně daleko více startů na rakouských tratích, na tomto závodě nikdy nezávodil,“ sdělil talentovaný pilot k rakouské premiéře.

10. ročník Rebenland Rallye má na programu šestnáct rychlostních zkoušek o celkové délce 165 km. Soutěž skončí v sobotu 18. března kolem 19. hodiny. Pro Březíka to však nebude před startem Valašky jediná soutěž závod, které se zúčastní. Týden o rakouském podniku se s vozem Škoda Enyaq RS Coupé iV postaví na start ČEZ Czech New Energies Rallye v Českém Krumlově

Zdroj: Samohýl Škoda Team

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.