Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 13. července 2020 (15:45) Pavel Jelínek

100% elektromobil DS 3 CROSSBACK E-TENSE vyrazil na Bohemii.

Značka DS na ECO energy Rally Bohemia 2020 s vozem

DS 3 CROSSBACK E-TENSE nabrala cenné zkušenosti

 

Posádka Zdeněk Trnka - Zdeněk Smolík se na ECO energy Rally Bohemia 2020 se 100% elektromobilem DS 3 CROSSBACK E-TENSE umístila na 9.místě v poháru WRE - Pohár pořadatele - rally výrobců elektromobilů.

 

Celkově se na tomto podniku naše posádka s DS 3 CROSSBACK E-TENSE umístila na 17.místě mezi vozy s alternativním pohonem, na 14.místě mezi elektromobily a na 13. místě v poháru pořadatele « Rally spotřeby «.


„Děkujeme značce DS Automobiles za zapůjčení vozu, který byl během soutěže centrem zájmu diváků i ostatních posádek. Bohužel navigační chyba hned na začátku soutěže nás připravila o možnost zasáhnout do bojů na předních příčkách. V každém případně jsme ale opět získali cenné zkušenosti do dalších rally. Co se týká vozu samotného, jako velmi příjemný crossover s pohodlným interiérem a zajímavými jízdními vlastnostmi, nám byl po celou dobu spolehlivým parťákem“, říká Zdeněk Trnka.

 

Letošní Eco rally se skládala z 21 měřených úseků o celkové délce více než 700 km a na její trati bylo 250 kontrolních měřicích bodů. Jedná se o soutěž v jízdě pravidelnosti, při které mají posádky za úkol dodržet co nejpřesněji stanovený jízdní průměr na jednotlivých měřených úsecích.

 

Na start ECO energy Rally Bohemia, která měla svou základnu v Liberci, se postavilo nakonec celkem 27 posádek jedoucích s elektromobily, či vozy s alternativním pohonem. K vidění bylo 22 elektromobilů, 4 vozidla typu „plug-in hybrid“ a jeden vůz s pohonem na CNG, které se představily nejen na malebných silničkách Liberecka, Kokořínska a Mladoboleslavska, ale i na autodromu v Sosnové.

 

 

 

Značka DS se se svým partnerem Techeetah na mezinárodním poli věnuje soutěžím elektrických formulí Formule E, kde 6. sezóna pokračuje po „koronavirové“ přestávce 5. srpna 2020 v Berlíně. Proběhne zde 6 závodů bez diváků (5.–6. srpna, 8.–9. srpna, 12.–13. srpna), jež uzavřou letošní velmi zkomplikovaný šampionát.

Za volanty vozů DS E-Tense FE20 usedne Jean-Eric Vergne, dvojnásobný mistr šampion formule E a vítěz sezóny 2018/2019, a Antonio Felix Da Costa, současný lídr v pořadí jezdců.

Tým DS Techeetah, který je rovněž na vrcholu žebříčku týmů, se do posledních závodů sezóny zapojí s pevným úmyslem získat nové tituly.


 

 

O SPOLEČNOSTI DS AUTOMOBILES

Poháněna avantgardním duchem a podpořena výjimečným dědictvím vozu DS z roku 1955, má společnost DS Automobiles, která zahájila svoji činnost v roce 2015, za cíl ztělesnit francouzský luxus v automobilovém průmyslu. DS Automobiles je prémiová značka skupiny PSA.

Modely DS druhé generace navržené pro zákazníky, kteří hledají osobitý výraz a touží po nejnovějších technologiích, kombinují propracovanost a pokročilé technologie. S SUV vozy DS 7 CROSSBACK a DS 3 CROSSBACK představuje značka DS řadu šesti světových vozidel, všechna nabízená v elektrifikovaných verzích pod značkou E-TENSE.

Pro své náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program „ONLY YOU“, exkluzivní servisní program pro jedinečný zážitek se značkou.

Značka DS, která působí ve 35 zemích, vytvořila a rozvíjí exkluzivní distribuční síť zahrnující 400 prodejních míst DS STORES a salonů DS SALONS po celém světě.

Všechny novinky DS můžete sledovat na www.DSautomobiles.com @DS_Official

PR

 

Fotky

Další články

Komentáře