Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 16. září 2020 (08:07) Roman Klemm

3-Regional ve Spielbergu: Tři výsledky 1-2-3 pro Premu Powerteam .

F3-Regional ve Spielbergu 2020

Na Red Bull Ringu absolvoval šampionát F3-Regional třetí podnik svého kalendáře 2020. Co do počtu velmi slabě obsazenému mistrovství, který FIA dokonce „obdarovala“ evropským predikátem, v Rakousku kralovala trojice stáje Prema dle libosti. A tak Gianluca Petecof, Oluver Rasmussen a Arthur Leclerc třikrát za sebou vyplnili všechny stupínky při vyhlašování vítězů.

Všemocná FIA, která se před dvěma lety zasloužila o zničení všech národních šampionátu F3, jako „náhradu“ zavedla od sezony 2019 podivně pojmenovanou F3-Regional. Šampionát, ze kterého do FIA-F3 letos postoupil nejen jeho úřadující šampion Frederic Vesti, ale i Enzo Fittipaldi, David Schumacher a Sophia Floerschová, trpěl směšně maličkým počtem účastníků – a na této situaci se ani letos nic nezměnilo. Také roku 2020 se v tomto „evropském mistrovství“ o úspěchy snaží jen tucet vozů

 

 

 

1. závod sobota

Pole-position pro první závod si zajistil dobře dotovaný Brazilec Gianluca Petecof před týmovými kolegy z přemocné italské stáje Prema, Arthurem Leclercem a Oliverem Rasmussenem. Jediné děvče v poli, úřadující mistryně F-Woman-Series, Jamie Chandwicková zajela šestý čas.

Nejen kvalifikace, také závod se stal jasnou záležitostí pro trojici Premy, která mini-políčku devíti monopostů F-Regional kralovala: Zametač pole Gillian ani nevystartoval a již v prvním kole se srazila Chadwicková s Lappalainenem. Jak oficiální start, tak i re-start po neutralizaci pojal Petecof bravurně a vyhrál před bratrem Ferrariho hvězdy Charlesem, Arthurem Leclercem, aniž by byl jedinkrát vážně ohrožen.

 

Výsledek:

1. Gianluca Petecof, Prema

2. Arthur Leclerc, Prema

3. Oliver Rasmussen, Prema

4. Patrick Pasma, Kic

5. Pierre-Louis Chovet, Van Amersfoort

 

 

 

2. závod neděle

Také pro druhý rakouský závod měl nejlepší výchozí pozici Gianluca Petecof, tentokrát před Rasmussenem a Leclercem.

O vítězi rozhodla lepší reakce vytáhlého Olivera Rasmussena na startu. Dán se usadil na špičce před Petecofem a Leclercem – a na této konstelaci se až do cíle nic nezměnilo. Nejlepší ze „zbytku světa“ byl tentokrát Pierre-Louis Chovet z týmu Van Amersfoort, který dal startu ve Spielbergu přednost před účastí ve FIA-fomuli 3 v Imole.

 

Výsledek:

1. Oliver Rasmussen, Prema

2. Gianluca Petecof, Prema

3. Arthur Leclerc, Prema

4. Pierre-Louis Chovet, Van Amersfoort

5. Patrick Pasma, Kic

 

3. závod neděle

Startovní postavení Petecof-Rasmussen-Leclerc neslibovalo ani před posledním závodem příliš „zábavy“ na špičce a přesně tak i třetí závod víkendu trpěl naprostou převahou pilotů stáje Prema. Brazilec Petecof tentokrát na startu nezaváhal a vyhrál před kolegy z Monaka a Dánska. Příjemně překvapili Alessandro Famularo (Van Amersfoort) a Jamie Chadwicková (Prema) na dalších pozicích.

 

Výsledek:

1. Gianluca Petecof, Prema

2. Arthur Leclerc, Prema

3. Oliver Rasmussen, Prema

4. Alessandro Famularo (Van Amersfoort)

5. Jamie Chadwick (Prema)

 

 

 

 

 

 

Text a foto: Roman Klemm

Další články

Komentáře