Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 30. července 2020 (19:56) Karel Lacina

ADAC GT Masters bude letos zřejmě nejvyrovnanější v historii

Na německém Lausitzringu se o víkendu rozjíždí i další z kvalitních GT šampionátů ADAC GT Masters a ve startovním poli čítajícím více než třicet vozů bude celá řada novinek.


Co se týče techniky , do už tak pestré plejády pěti značek vstupuje i Bentley díky téměř domácímu týmu T3 HRT Motorsport nasazujícímu Continental GT3. Na nové Mercedesy CLK AMG GT3 EVO přešly tři formace, HTP Winward Motorsport, Zakspeed BKK Mobil Oil Racing a Toksport WRT. Mezi jezdci je celá řada jmen, majících zkušenosti s F1, Indycar a sportovních prototypů.

Loňský titul bude obhajovat dvojice Kelvin van der Linde a Patrick Niederhauser a kromě nich zde bude ještě šest dalších šampionů z minulých let. A nechybí ani šampioni FIA GT Maro Engel a Raffaele Marciello.

Na startovním roštu bude stát hned 20 továrních jezdců a několik zajímavých nových jmen , jako např. Simona De Silvestro s Porsche nebo z DTM přicházející Joel Eriksson.

 

 

 


Lausitzring je považován za domácí okruh silné ekipy BWT Mucke Motorsport, který letos pojede hned s dvojicí Audi R8 LMS. Tři jezdci z této sestavy jsou na okruhu také doma a patří mezi ně kromě Stefana Muckeho i nováček Mike Beckhusen s Polákem Igorem Walilkem.


Již při oficiálních testech se ukazovalo, že letošní pole bude opět nebývale vyrovnané. Nejrychlejší časy zajížděl Raffaele Marciello, za ním následoval Kelvin van der Linde a Sven Muller s Porsche Herberth Motorsport. Odstupy ostatních jezdců byly velice malé a můžeme se těšit na hodně dramatickou podívanou, bohužel opět před prázdnými tribunami.

 


Součástí závodního víkendu je i TCR Germany a Formule 4 a už v pátek proběhnou volné tréninky. V sobotu kromě tréninků a kvalifikací absolvovují první závodní jízdu v 13: 05 GT a po nich F4 a v neděli bude harmonogram následující:


10: 15 ADAC TCR Germany 1. jízda
11: 15 ADAC F4 2. jízda
13: 05 ADAC GT Masters 2. jízda
14: 40 ADAC TCR Germany 2. jízda
15: 30 ADAC F4 3. jízda

 

 

 

 

Zdroj: ADAC GT Masters

Neprošlo jazykovou korekturou


 

Další články

Komentáře