Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 16. října 2020 (12:54) Pavel Jelínek

Adam Lacko se přes letošní triumfy drží při zemi.

Buggyra hodlá pokračovat o víkendu na Hungaroringu ve vítězné sérii

Po Mostě, Nogaru, Zolderu a Jaramě se proto nejrychlejší truckeři starého kontinentu představí o víkendu na Hungaroringu.

Tým Buggyra Zero Mileage Racing nastoupí v nejsilnější sestavě Adam Lacko – Téo Calvet – Aliyyah Koloc a hodlá navázat na vítěznou sérii. „Jako pokaždé jedeme vyhrát, byť se jedná o okruh, který Buggyrám dvakrát nevyhovuje. Abych pravdu řekl, nepamatuji si, že bychom někdy na Hungaroringu vyhráli.

Na druhou stranu každá, tedy i nevítězná série, musí jednou skončit,“ říká týmový manažer Jan Kalivoda.

 „Nejdůležitější je, že se přes zmatený čas závodí, jezdci jsou tak v permanenci. Čím dál tím více se to sice časově tluče s Dakarem, ale nezbývá nám nic jiného, než to zvládnout.“

Adam Lacko se přes triumfy ve všech dosavadních podnicích drží při zemi. Jedná se o velmi specifický okruh, přirovnal bych ho k Zolderu. Z mimořádné výhody se těší jezdec, který na Hungaroringu často testuje, což je pouze Norbert Kiss,“ říká Adam. 

 

 

 

 

 

Mladé pušky se Hungaroringu nebojí

Kromě největšího favorita Adama Lacka se představí v barvách týmu rovněž „produkce“ Buggyra Academy  ve složení Téo Calvet – Aliyyah Koloc. Zatím mimořádně úspěšné představitele mladé generace čeká na Hungaroringu křest ohněm.

Jak již uvedl Adam Lacko, při prvním seznámení se s Hungaroringem v rámci šampionátu GT1, možnosti pořádání závodů nevěřil. Nicméně vzhledem ke skutečnosti, že otec Fabien v Maďarsku nikdy nestartoval, rád se ujal role Téova poradce. „Je to mladý inteligentní kluk, navíc se řemeslu „vyučil“ v Nogaru, tedy na okruhu pro odvážné. Vzhledem k tomu, že pojede na mém loňském autě, jsme spolu řešili telemetrie. 

Vysvětlil jsem mu, že pokud chce vyhrát, stačí docela málo. Zajet nejlepší čas v super pole, dobře odstartovat a pak nepustit nikoho před sebe, což je vzhledem k charakteru trati nejsnazší úkol,“ říká Adam se smíchem. „Přesně tak. I když Adamova angličtina vyžaduje maximální míru soustředění, přesně vím, co se po mně chce a udělám pro to všechno,“ souhlasí v evidentně dobrém rozmaru se nacházející Téo. 

Aliyyah Koloc se připravuje na maďarskou misi tradičně s Davidem Vršeckým. „Aliyyah má jasno. Přijede, všechny porazí, naloží poháry a pojede domů,“ konstatuje pobaveně mentor nejrychlejší truckerky světa. „Je v pohodě, přes raketový start pochopila, že není kam spěchat, důležité jsou postupné kroky.“ Na závod David připravoval svojí svěřenkyni na simulátoru.

„Shodli jsme se na tom, že to není zrovna okruh pro trucky, ale nezbývá nám nic jiného, než to dát.“

 

 

 

 

PR
foto týmu ( Jarama 2020)
Buggyra

Fotky

Další články

Komentáře