Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 13. září 2020 (10:58) Pavel Jelínek

Aktuálně z týmu Buggyra : šok a zděšení v nejlepším slova smyslu!

BUGGYRA ŘEŠÍ ŠOK!

V tomto případě se ovšem jedná o zděšení v tom nejlepším slova smyslu. Původně se totiž měla nejmladší a zároveň nejrychlejší truckerka historie Aliyyah Koloc, letošní sezónu víceméně učit. Leč, týmoví stratégové, včetně dvou mistrů Evropy míní, a šestnáctiletá dívenka mění.

 

Buggyra řeší šok! 
Aliyyah totiž hned při svém prvním závodě v Mostě bodovala, když dokázala porazit trojnásobného mistra Evropy Antonia Albaceteho. V neděli pak dokonce ovládla jeden ze závodů francouzského truckového šampionátu, cennou „kořistí“ se tentokrát stal vítěz několika závodů ME tahačů a pravidelný člen první desítky Anthony Janiec. „Když jsem se na to v neděli díval, byl jsem docela mimo. To, co, Aliyyah zatím předvádí, se zcela vymyká mému chápání,“ reaguje mentor David Vršecký. 

„Během týdne se totiž dokázala vyrovnat hned se dvěma diametrálně odlišnými okruhy. Zatímco Most je rytmický, víceméně na pohodu, v Nogaru vyhrávají jezdci, kteří to tam prostě umí poslat. Určitě jsme o víkendu měli technickou převahu, na druhou stranu proti Aliyyah stáli domácí jezdci, kteří mají okruh dokonale najetý a chtěli se předvést.“

 

Příjemné problémy řeší i majitel týmu a otec historii permanentně přepisující závodnice. „Asi desetkrát jsem si přehrál vítěznou jízdu z Nogara. V jejím průběhu neudělala Aliyyah na docela zákeřném okruhu, prakticky nic zbytečného, což je důkazem schopnosti udržet psychiku v optimální provozní teplotě po celý závod,“ vysvětluje Martin Koloc. 

„Shodli jsme se s Davidem i Adamem na tom, že Aliyyah vlastně přeskočila úroveň radosti z každého bodíku. Musíme ji proto vysvětlit, že David čekal na první body šest závodů, poprvé vyhrál ve své třetí sezóně. Takže pokud dojede dejme tomu v Le Mans nebo Jaramě mimo body, ale bude mít z jízdy dobrý pocit, je všechno v nejlepším pořádku. Má totiž před sebou strašnou spoustu času.

 

 

 

 

PR

Buggyra

foto týmu

 

Viz také ZDE: Ve francouzském šampionátu dojela Aliyyah Koloc na prvním místě. Video!

 

 

Fotky

Další články