Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 25. října 2020 (09:29) Pavel Jelínek

Álex Márquez naposledy zopakoval svůj úspěch v MotoGP ve Francii.

Zadní pódia MotoGP pro nováčka Álexe Márqueze v Aragonu
Jezdec týmu Repsol Honda produkuje vzrušující jízdu, protože japonský Nakagami skončil pátý.

Álex Márquez naposledy zopakoval svůj úspěch ve Francii, aby získal druhé umístění na stupních vítězů své nováčkovské sezóny MotoGP, poté, co na Grand Prix Aragonu získal kousek za hřebíček a obsadil druhé místo. 


- Márquez, který přišel z 18. místa ve vlhkých podmínkách minulého týdne, téměř zopakoval výkon na suchu. Tentokrát přišel z kvalifikační pozice 11. aby v závěrečných fázích závodu vyvinul silný tlak na případného vítěze závodu Álexe Rinsa.


- Se všemi očima zpočátku na bitvu vpředu, Márquez začal tiše dávat dohromady náboj a brzy prořezával pole. Když zbýval 15 kol, byl trvale nejrychlejším jezdcem na trati a posunul se na páté místo.


- Když zbývalo pět kol, předjel Joana Mira, aby obsadil druhé místo, ale navzdory neustálému tlaku na Suzuki of Rins v napínavém finále nebyl schopen proklouznout kolem svého prvního vítězství.


- Márquez řekl: „Chtěl bych poděkovat týmu, protože jsme měli znovu úžasnou motorku, jako v Le Mans, stejně jako v Misanu ... Start nebyl opravdu dobrý, ale pak jsem se začal zotavovat krok za krokem ... užíval jsem si hodně, užil jsem si každé předjíždění v poslední zatáčce. Bylo to neuvěřitelné. Bylo to suché pódium, takže jsem opravdu, opravdu šťastný. “


- Mirovo třetí místo stačilo na to, aby odvezl celkové vedení šampionátu od Fabia Quartarara, který skončil na 18. místě i přes start z pole.

 

 

 

 

 


- Na pátém místě byla další silná jízda Takaaki Nakagami z týmu LCR Honda, zatímco sedmý Andrea Dovizioso získal cenné cenné body z mistrovství.


- Australan Jack Miller se umístil na devátém místě, těsně následovaný Johanem Zarcem Avintia Ducati na 10. místě.


- Dvojice Red Bull KTM Brad Binder a Pol Espargaró skončili na 11. a 12. místě, zatímco Iker Lecuona a Miguel Oliveira ze sesterského týmu Tech3 byli na 14. a 16. místě.


- Vítězství Rins znamená, že v dosavadních 10 závodech MotoGP bylo v této sezóně dosud osm různých vítězů.


Výsledek Grand Prix Aragonu 2020 

1. Álex Rins SPA Suzuki Team 41m 54,391s
2. Álex Márquez SPA Repsol Honda + 0,263s
3. Joan Mir SPA Suzuki + 2,644s
4. Maverick Viñales SPA Yamaha + 2,880s
5. Takaaki Nakagami JPN LCR Honda + 4.570s

2020 MotoGP pořadí jezdců
1. Joan Mir SPA Suzuki 121 bodů
2. Fabio Quartararo FRA Yamaha 115
3. Maverick Viñales SPA Yamaha 109
4. Andrea Dovizioso ITA Ducati 106
5. Takaaki Nakagami JPN LCR Honda 92

 

 

 

 

 

 


Zdroj a foto RB

 

Neprošlo jazykovými úpravami a redakční  korekturou.

Fotky

Další články

Komentáře