Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 12. července 2020 (11:35) Pavel Jelínek

Alonsův návrat do F1 a znovu v týmu Renault.

Alonsův návrat


Dvojnásobný mistr světa F1 Fernando Alonso závodní volant F1 opustil před dvěmi lety. Nicméně nyní je na obzoru změna a jeho  návrat.  Domluvil se totiž stájí Renault, s níž mimochodem získal v letech 2005 a 2006 své tituly.

Zkušený Alonso ve zmíněném Renaultu nahradí Australana Daniela Ricciarda, který se  zase pro změnu po letošním ročníku 2020 přesune do týmu McLaren. Tam to zná  také Alonso, který ostatně okusil i  některé další  špičkové týmy.

"Renault je moje rodina a díky dvěma titulům na něj mám ty nejkrásnější vzpomínky. Ale teď se dívám dopředu, protože moje zásady a ambice se shodují s týmovými plány. Pokrok, který Renault v zimě zaznamenal, ukazuje, že cíle pro rok 2022 jsou reálné," řekl mimo jiné  Fernando Alonso.


Jezdec má mimochdoem ještě v plánu i jiné  velké okruhové závody, konkrétně  500 mil Indianapolis. Chtěl  by totiž doplnit svoji motoristickou trojkorunu. Konkrétně k vítězství F1 v Monaka i ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans přidat triumf z "Indy". Závod pak byl přeložen na 23. srpna.

Alonso okusil také třeba zcela  odlišnou motoristickou disciplínu, jako  je  Dakar a rozhodně  zde ukázal, že umí řídit a závodit také  v terénu.

Dobře dopadl i jeho kotrmelec na jedné z dun. Viz video zde.

 

https://www.youtube.com/watch?v=_P3Ouf09T8k

 

Viz také : Fernando Alonso po letech bez vítězství radostně přijal nabídku Toyoty a vrátil se hry...

 

Fotky

Další články

Komentáře