Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 7. února 2020 (21:02) Karel Lacina

Argentinské Turismo Carretera otevírá sezonu 2020.

Velký svátek čeká argentinské fanoušky, kterým začíná předlouhá sezona jejich modly mezi cestovními vozy, šampionát Turismo Carretera na okruhu Concepcion del Uruguay. Premiéru obstarají skupiny TCM a TCPM doplněné o pohár VW Bora 1.8T, Formuli Metropolitana a cestovní vozy Turismo 4000.


Ve třídě TC Pista Mouras debutuje s Chevroletem týmu DRS mladý Ignacio Esquivel. Jezdec z Avellanedy pojede s motorem od  jednoho z nejvyhledávanějších ladičů Martína Costanza s technickou podporou Fabiana Fuentese a jeho kroky bude řídit Alejandro Morgera. 18ti letý pilot přichází do cestovních vozů po dvou sezonách ve Formuli Metropolitana, kde bojoval o titul šampiona.


" Dostat se do ACTC je pro mě jako sen a něco, na co jsem při svých začátcích v motorsportu ani nepomyslel. Ekonomická situace se sice trochu zhoršila, ale díky Románu Jacobovi se tato možnost objevila a já jsem mu velice vděčný za otevření dveří do týmu DRS. Při testech probíhalo vše dobře a už se moc těším, až se budu moci poměřit se svými soupeři" - řekl Esquivel.

 


Mezi jezdce v TC Mouras se vrací Ever Franetovich, jenž podepsal smlouvu v týmu Martinez Competicion. Bude to jeho druhý pokus v této kategorii, tentokrát za volantem Fordu se startovním číslem 114. Ve 27 letech bude patřit mezi nejstarší jezdce a bude se snažit být hlavním protagonistou od prvního do posledního závodu.


" Jsem velmi rád, že jsem znovu v TC Mouras, v divizi ve které jsem jezdil již v roce 2013. Pokusíme se využít zkušenosti s tímto typem vozů, abychom se lepšili závod po závodě a naším hlavním cílem je bojovat o titul. Jsem velmi vděčný Guru Martinezovi, že mě vzal do svého týmu a Hugovi Mazzacaneovi za podporu" . vysvětli Ever.


V sobotu jsou na programu tréninky, kvalifikace a rozjíždky, neděle bude patřit finálovým jízdám, přenos závodu začíná v 15 hodin.

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekcí

 

Další články

Komentáře