Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 16. března 2020 (20:12) Karel Lacina

Argentinský šampionát v rallycrossu začal na okruhu Concepcion del Uruguay.

Na okruhu Concepcion del Uruguay byl program o víkendu opravdu nabitý a kromě šampionátu Top Race zde svoji novou sezonu rozjel i argentinský šampionát v rallycrossu.

Gustavo Trelles z Uruguaye je mezi jihoamerickými fanoušky už živoucí legendou a poté , co se rozloučil s kariérou v rally, věnuje se právě rallycrossu . V loňském roce hned získal titul mezi vozy skupiny RC2N, tedy bývalými produkčními speciály skupiny N. V roce 2020 bude nastupovat na start v roli obhájce a že bude favoritem číslo jedna ukazoval od prvních rozjížděk až po finále.

Zde Trelles dokonale odstartoval a vyrazil jak blesk před Cesarem Folledem. Oba odjeli Alvarezovi, který si tak v klidu splnil povinnost Joker lap a mohl se soustředit na zbytek jízdy, když se k němu dotáhli Aranzabe a Baldo. Vedoucí duo si nechalo Joker lap až na poslední kolo a v těsném kontaktu projel jako první cílem Trelles před Folledem.

Smůlu měl Alvarez, u jehož vozu začal zlobit motor, díky čemuž se před něj dostal, jak Aranzabe. tak i Baldo, a po projetí cílem musel navíc řešit požár pod kapotou.

 


V kategorii Maxi Rally Turbo znovu nechyběla celá řada hvězd z rally v čele s Federicem Villagrou. Už start do finálové jízdy byl jednou velkou divočinou, když po nájezdu z asfaltu na šotolinu manévroval D Agostini, trefil Villagru a odnesl to i první Gonzalez, jemuž se však podařilo svůj vůz srovnat a pokračoval v jízdě.

Hned ve druhém kole zajel Gonzalez do Joker lapu a rázem vedl Villagra, ale Gonzalez vůbec nebyl daleko. Takto odjeli několik okruhů a v tom posledním to Gonzalez několikrát zkusil. Villagra však všechny jeho ataky odrazil a projel vítězně cílovou čarou.

Jeho radost však netrvala dlouho, když komisaři posoudili jako viníka skrumáže po startu právě Villagru a odsunuli ho až na třetí místo za druhého D Agostiniho. Vítězství tak spadlo po zásluze do klína Gonzalezovi a tým Baratec začal sezonu nejlépe jak mohl.

 


 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře