Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 23. června 2020 (21:14) Karel Lacina

Armáda Peugeotů 308 v TCR Europe se začíná rozrůstat.

V letošním TCR Europe výrazně přibudou Peugeoty 308 týmu Clairet Sport.

Na start se postaví hned čtyři exempláře tohoto vozu a kromě bratrské dvojice Teddyho a Jimmyho Clairetů, kteří o sobě dávali hodně vědět už v loňské sezoně, nastoupí ještě další dvojice Gilles Colombani a Stéphane Ventaja. Oba už Clairet Sport dobře znají, když v loňské sezoně nastoupili v několika vybraných závodech a díky výkonům si letos vysložili plnohodnotné angažmá.


" Jsme rádi, že i přes nepředvídatelnou situaci , způsobenou pandemií Covid- 19,  můžeme oznámit naši kompletní jezdeckou sestavu. Vzhledem k naší účasti ve francouzském šampionátu nás čeká několik velice rušných měsíců, ale můžeme se plně spolehnout na zákaznickou podporu od Peugeot Sportu, který nám dá k dispozici inženýra a kamion s náhradními díly na každý závod.

U Peugeotu 308 proběhl oproti loňsku dosti velký vývoj a brzy nás čekají první testovací kilometry. Po loňském velice nadějném roce v TCR Europe, ve kterém jsme se toho hodně naučili , se cítíme připraveni čelit silné konkurenci" - řekl šéf týmu Jean Marie Clairet.

 

 

 


O víkendu zazářil na Jyllandsringu při zahajovacím podniku TCR Denmark Kasper H. Jensen a výsledek se rychle dostavil. Vedení týmu s ním prodloužilo smlouvu i na rok 2021 a tým, který provozuje dvě Hondy Civic Type R, připravené v JCR Motorsport, si tak rychle pojistilo služby svého největšího trumfu.


" Jsem velmi rád, že se už konečně vyřešilo moje angažmá pro rok 2021. Massive Motorsport je skvělý tým, se kterým je radost spolupracovat, a dohoda byla uzavřena velice rychle. Sice jsme také jednali o odchodu do zahraničí, ale k tomu dojde až na přesrok".

 

 

 


Série přihlášek soukromých jezdců s jedním vozem do kompletního programu letošního WTCR donutila vedení tohoto šampionátu k zavedení nové kategorie WTCR Trophy. Nová trofej bude otevřena všem jezdcům, kteří závodí bez podpory zákaznických odděleních jednotlivých automobilek s podmínkou, že daný jezdec nikdy nezískal titul ani ve WTCR, ani v předešlém WTCC.


" Zatímco samotné WTCR je soutěž pro týmy a ne pro výrobce, jsme si vědomi, že několik výrobců poskytuje některým jezdcům a týmům výraznou podporu. Ale jsou u nás i jezdci a týmy, které tuto podporu nedostávají. S cílem poskytnout jim větší šanci na zviditelnění a zajistit, aby jejich úspěchy byly uznávány, vytvořil Eurosport Events WTCR Trophy pro nezávislé jezdce.

Je to obdoba velice úspěšné WTCC Trophy, která pomohla pilotům jako jsou Yann Ehrlacher, Esteban Guerrieri a Norbert Michelisz na cestě vzhůru".

 

 

 


Zatímco Hyundai začal v tajnosti testovat nový speciál TCR na bázi modelu Elantra, armáda osvědčených i30N se na evropských okruzích stále rozrůstá. Další exemplář pojede v TCR Italia v barvách týmu CRM Motorsport a za jeho volant usedne Ettore Carminati. Třicetiletý Ital debutoval s Hondou teprve v loňském roce, kdy jezdil italský Trofeo Super Cup.


" O značce Hyundai rozhodly především moje velice dobré vztahy s Target Motorsport. Pojedu sice za svůj vlastní tým, ale budu s nimi mít společný stan a jejich technicku podporu, včetně řady velice cenných rad. Do šampionátu jsem vstoupil s cílem zůstat tu několik let a mým cílem pro tuto sezonu je vybojovat top ten".

 

 

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře