Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 11. března 2020 (20:30) Karel Lacina

Australské Supercars doprovodí Formuli 1 o víkendu v Melbourne.

V předprogramu Velké ceny Austrálie již tradičně nebudou chybět ani cestovní vozy Supercars, které zde pojedou závod nezapočítávající se do hodnocení šampionátu Beaurepaires Melbourne 400. Závod je to oproti jiným atypický, a stejně tak atypický bude i jeho formát.

Jezdci absolvovují již zítra dvě 30ti minutové tréninkové session, což je nejméně odjetých jízd před kvalifikací v sezoně. Znamená to, že při délce okruhu 5, 3 kilometru obkrouží každý vůz jen minimum kol mezi zastávkami v boxech kvůli změnám nastavení.

Změna je i u kvalifikace, kde každá trvá jen deset minut. Každý jezdec má k dispozici pouze jedno ostré kolo a pokud se mu nepovede, může startovat až ze zadních pozic, což už zde postihlo takové hvězdy jako jsou Chane van Gisbergen nebo Chaz Mostert.

Samotné závodní jízdy jsou čtyři, každá na 20 kol, tedy 100 kilometrů, jedna v pátek, dvě v sobotu a jedna v neděli.

 


Změna je i v systému zastávek u mechaniků. V každé jízdě je povinná výměna čtyř pneumatik, ale žádné tankování. Přestože množství paliva není v Melbourne rozhodujícím faktorem, strategie musí být doladěna do posledního detailu, protože každý z vozů musí část závodu absolvovat na tvrdých a část na měkkých pneumatikách. K dispozici je 16 soft a 16 hard, přičemž soft jsou povinné pro kvalifikaci.


Speciální je i cena pro vítěze, který dostane Larry Perkins Trophy, jenž byla poprvé udělena v roce 2018. Jejími dosavadními držiteli jsou zatím Jamie Whincup a Chaz Mostert a na to, kdo to bude letos, si musíme počkat do neděle.


Na startovní čáru se postaví také několik vozů ve speciálním barevném kabátě a jedním z nich je Holden Commodore Brad Jones Racing. Jeho pilot Todd Hazelwood poveze barvy mezinárodní společnosti Rideshare Ola a bude chtít vylepšit ne moc slavné umístění ze zahajovacího podniku v Adelaide, kde obsadil 13 a 14 místo.

 


Po závodě Superloop Adelaide 500 se rozešel s týmem Sydney James Courtney a právě v Albert Parku se poprvé představí jeho nástupce. Je jím 40ti Alex Davison, který byl volným jezdcem poté co spolu se svým bratrem Willem přišel o spolujezdce v PIRTEK Enduro Cupu.

 

 

Zdroj: Supercars

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře