Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 19. března 2020 (20:50) Pavel Jelínek

Autokrosaři již pomýšlejí na start sezóny.

Autokrosová sezóna 2020 se blíží

I když tomu v současné době okolnosti nepřejí (zákaz kulturních, společenských a sportovních akcí), nezadržitelně se blíží začátek motoristické sezóny, a tím i té autokrosové. Při sestavování letošního kalendáře Mistrovství České republiky to zpočátku vypadalo na pouhých pět mistrovských závodů, protože z loňska vypadly závody v Rakousku a Dolním Bousově.

Ale nakonec se v „hodině dvacáté“ přihlásili přerovští pořadatelé s druhým závodem. Oba české „mistráky“ se odjedou v údolí mamutů v květnu, a to 1. – 3.5 a jako jednodenní závod 23.5. Domácí mistrovskou sezónu snad zahájí tradičně závod v Humpolci 17. - 19. dubna.

 

Zcela jiný termín má i novopacký závod. Vzhledem k rozsáhlé úpravě zejména povrchu tratě, se domácí podnik uskuteční až v srpnu, tedy nezvykle až po závodě Mistrovství Evropy. Ten si drží svůj tradiční termín na počátku července (3. – 5. 7.). Autokrosaři přijedou bojovat o domácí body do Štikovské rokle 28. – 30. srpna.

Mistrovství Evropy se opět pojede na devíti tratích a úvodním závodem bude v polovině května německý Seelow. Následovat budou Bauska, Vilkyciai, Matschenberg, Nová Paka, Saint Georges, Přerov a Saint Igny. Závěrečný závod bude hostit 18. – 20. září italská Maggiora.

Řadu změn doznaly technické předpisy, novinkou je rovněž zavedení nových pravidel ohledně použití pneumatik. Zda se jedná o správné rozhodnutí, ukáže až nová sezóna. Organizátoři z Nové Paky hlásí posílení organizačního výboru. Nově byla zavedena funkce sportovního manažera, o kterou se v roce 2020 podělí autokrosový matador Václav Fejfar a dlouholetý ředitel závodů Ladislav Tejchman.

Toho ve funkci ředitele závodu nahradí zkušený motoristický činovník Jan Mochan.

Podle slov Ladislava Tejchmana však bude možné nejdříve začátkem dubna upřesnit informace ohledně nadcházející sezóny. Je pravděpodobné, že stejně jako v jiných disciplínách, se budou autokrosové závody rušit nebo měnit jejich termíny.

 

 

Pavel Vydra

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře