Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 5. února 2021 (01:39) Dušan Bouzek

Automotodrom Brno představil kalendář pro sezonu 2021

Automotodrom Brno představil během tohoto týdne kalendář motoristických podniků, které se letos na Masarykově okruhu uskuteční. V plánu je pět akcí. Zda-li se je ale opravdu podaří zrealizovat, bude záležet na vývoji koronavirové pandemie a na s ním souvisejících vládních opatřeních.

O víkendu 9.-11. dubna je na programu Jarní cena Brna, úvodní podnik letošní sezony seriálu Českomoravské asociace motocyklového sportu v závodech na přírodních okruzích. To ale nebude jediná motoristická událost, která je během dubna na Automotodromu Brno v plánu. O víkendu 24.-25. dubna by měl totiž do moravské metropole zavítat také Histo Cup, kterého se účastní historické sportovní vozy, cestovní vozy a formule.

Následovat bude podnik šampionátu Ferrari Challenge Europe (29.-30. května). Tento seriál se do Brna vrátí po třech letech. V září (4.-5.) se tradičně uskuteční Masaryk Racing Days, jejichž součástí budou opět i závody šampionátu Boss GP. V něm účinkují starší monoposty včetně vozů formule 1. O víkendu 23.-24. října si pak na Masarykově okruhu dají dostaveníčko drifteři, kteří poměří síly v klání seriálu Czech Drift Series.

I letos bychom měli v Brně vidět šampionát Boss GP. Foto: Automotodrom Brno

Kromě uspořádání výše zmíněných podniků plánuje letos Automotodrom Brno také komerčně pronajímat trať klubům a agenturám. Pátého dubna se rovněž na okruhu uskuteční běžecký závod Masaryk Run.

Letos a ani v budoucnu již ale nebudeme v Brně vídat závody světových šampionátů. Za tímto rozhodnutím stojí ekonomické důvody. „S pořádáním světových závodů máme mnohaleté zkušenosti a velmi dobře známe ekonomiku takového podniku. Žádnou sportovní ani kulturní akci světového významu není ekonomicky možné zorganizovat bez patřičné veřejné podpory,“ řekla statutární ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Zdroj a úvodní foto: Automotodrom Brno

Další články

Oblíbené fotogalerie