Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 3. července 2020 (19:08) Karel Lacina

Beitske Visser navýšila na Interlagosu svůj náskok na čele virtuální WSeries.

Na rychlé dámy soupeřící mezi sebou s monoposty WSeries čekal další závod jejich virtuálního šampionátu, tentokrát na brazilském okruhu Interlagos.


Na simulátorech se zatím nejvíce daří Beitske Visser a i tentokrát začala nejlepším kvalifikačním časem, i když druhá Marta Garcia skončila zpět o pouhé dvě desetiny sekundy. Start se však lépe vydařil španělské pilotce a šla do čela s Visser v těsném závěsu společně s celým polem dravých žen. Již v nájezdu do druhé zatáčky skončily veškeré naděje na dobré umístění pro Irinu Sidorkovou, která skončila v hodinách a do závodu se vrátila až na konci první dvacítky.

Vedoucí dvojice mezi sebou tvrdě bojovala , čehož využila Caitlin Wood a Nerea Marti, aby se dostala na těsný kontakt k nim. Chybovala ale i Marti a osamocená Wood už nenašla síly na další zvrat. Naopak po několika pokusech se konečně povedlo Visser postoupit do čela a poté , co si udělala bezpečný náskok,  získala další vítězství.

Za druhou Garciou a třetí Wood si pro svůj nejlepší dosavadní výsledek dojela čtvrtá Ayla Agren.

 

 

 


Největší drama vždy kvůli otočenému startovnímu roštu přinese druhá jízda a ani zde tomu nebylo jinak. Postavení na pole position dokonale využila Naomi Schiff, ale hned ve druhé zatáčce po hodinách pro ní veškeré šance na velký úspěch vyhasly. Vedoucí pozice se okamžitě ujala Sidorková před Abbie Eaton a Brunou Tomaselli. Ale již v nájezdu do druhého okruhu už ze zadních pozic letěly dopředu Visser a Garcia.

Zatímco Sidorková bez problému hlídala svoji pozici za ní se opět zajiskřilo. V nájezdu do rizikové druhé zatáčky spolu kolidovalyTomaselli s Eaton a zatímco pro prvně jmenovanou to znamenalo konec, Eaton s poškozeným vozem nedokázala odolat Marti ani Tasmin Pepper a Beitske Visser.

Ta se záhy dostala až na druhé místo a o výsledku bylo rozhodnuto, protože náskok Sidorkové už byl obrovský. V závěru ještě chybovala Marti a přepustila tak poslední místo na podiu Pepper.

 

 

 


Start do třetí jízdy byl přesnou kopií toho prvního, ale tentokrát lépe odjela Visser a Garcia musela až za ní. A když ještě Sidorková Španělku tvrdě atakovala, měla Visser už v prvním kole takový náskok, že zbytek závodu už byl pouze o bitvě o druhé místo. Sidorková to ještě na Garciu několikrát zkusila, ale když poznala marnost svého snažení soustředila se už pouze na zisk bodů za třetí místo.


Beitske Visser opět navýšila své bodové konto, kde má už 213 bodů, druhá Sidorková ztrácí na druhém místě již propastných 52 bodů, třetí Garcia ještě o dalších 32 bodů více. Další závod se pojede 9. července na belgickém Spa Francorchamps.

 

 

 

Zdroj: W Series

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře