Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 2. září 2020 (09:14) Pavel Jelínek

Belgie bude poprvé hostit podnik WRC.

Belgie poprvé přidala k mistrovství světa FIA v rally 2020
 
Asfaltová událost nahrazuje japonskou rally jako osmé a poslední kolo sezóny.

Belgie bude hostit kolo mistrovství světa v rally FIA poprvé po přidání Renties Ypres Rally Belgium do kalendáře 2020.

Asfaltová akce se bude konat ve dnech 19. - 22. listopadu a Japonská rally bude jako osmé a poslední kolo sezóny nahrazena Japonskou rally.

Návrat Japonska do WRC po desetileté přestávce byl bohužel odvolán kvůli politice omezování vstupu na hranice, kterou vláda uložila kvůli pandemii Covid-19.

Belgie se stane 34. národem, který uspořádá kolo WRC od zahájení série v roce 1973.

Ypres se poprvé konal v roce 1965 a stal se jednou z nejnáročnějších evropských soutěží. Předchozími vítězi jsou současný jezdec Hyundai Motorsport WRC a domácí hrdina Thierry Neuville v roce 2018 a jeho týmový kolega Craig Breen v minulé sezóně.

Během tří celých dnů soutěže bude obsahovat asi 300 km rychlostních zkoušek. Nedělní závěrečná etapa bude zaměřena na ikonický lázeňský závodní okruh, přičemž Wolf Power Stage uzavírající rally bude obsahovat slavnou část trati Eau Rouge / Raidillon.

 

 

 

 

Centrem rally bude servisní park v srdci historického Ypres 'Grote Markt a Simon Larkin, senior ředitel událostí WRC Promoter, uvedl, že rally poskytne konkurentům jedinečný test.

"Po mnoho let byl Ypres nesmírně oblíbeným základním kamenem mistrovství Evropy v rally FIA." Jeho povýšení na WRC bude pro konkurenty jednou z nejnáročnějších výzev roku a vhodným finále sezóny 2020, “uvedl.

"Jeho složitá směs úzkých asfaltových pruhů a velkých příkopů lemujících silnice, spojená s některými etapami ve tmě a potenciálem smíšeného počasí, poskytne fanouškům spoustu vzrušení a úniku."

Ředitel FIA Rally Yves Matton řekl: „Jsme velmi zklamaní, že japonská rally se letos nestane kvůli pandemii, zejména vzhledem k tvrdé práci japonských úřadů, Japonské automobilové federace a organizačního týmu. Děkuji jim za to.

"Belgie má velkou rally a vášeň pro rally, o čemž svědčí i počet Belgičanů v různých rolích - jezdci, mechanici, šéf týmu, novináři - ve WRC." Tato trasa představí DNA rallye, která prochází zemí propojením Ypres se Spa-Francorchamps, dvěma ikonickými místy belgického motoristického sportu, “dodal.

Jan Huyghe, člen představenstva Ypres promotér Club Superstage, uvedl, že vždy bylo ambicí klubu uspořádat kolo WRC v Belgii.

"Je to obrovská čest, protože jako organizátor se vždy chcete dostat na nejvyšší úroveň," dodal.

„Ypres Rally má z hlediska organizace a bezpečnosti reputaci z litiny a město Ypres má rally ve svých genech již 56 let. Rally je nedílnou součástí regionu a od města dostáváme velkou podporu a zázemí, abychom mohli uspořádat naši rally v jedinečném historickém kontextu. “

Zklamaný Koji Takahashi, předseda výkonného výboru Rally Japan 2020, uvedl, že pozornost se nyní zaměří na přípravu akce 2021 v regionech Aiči a Gifu. Japonsko je jedním z devíti kol, která již byla potvrzena v kalendáři FIA WRC pro příští sezónu.

 

 

 

 

 

Kalendář 2020 zní:

Monte Carlo: 23. - 26. ledna
Švédsko: 13. - 16. února
Mexiko: 12. - 15. března
Estonsko: 4. - 6. září
Turecko: 18. - 20. září
Německo: 15. - 18. října
Itálie: 29. října - 1. listopadu
Belgie: 19. - 22. listopadu


PR

Zdroj a foto RB atd

Nerprošlo jazykovými úpravami ani redakční korekturou

Fotky

Další články

Komentáře