Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 8. dubna 2015 (23:31) Pavel Jelínek

Blancpain Endurance Series začíná tento víkend v Monze.

ANDRES FJORDBACH, FABIO ONIDI A ANDREA RODA DOPLŇUJÍ JEZDECKOU SESTAVU I.S.R. RACINGU PŘED ÚVODNÍM PODNIKEM BLANCPAIN ENDURANCE SERIES NA MONZE

Po povedené premiéře v Blancpain Sprint Series minulý týden v Nogaru se I.S.R. Racing nyní soustředí na Blancpain Endurance Series, která začíná tento víkend v Monze.

Český tým před pár hodinami zkompletoval obsazení Audi R8 LMS ultra se startovním číslem 74, když se dohodl s italskými piloty Fabiem Onidim a Andreou Rodou, kteří se budou za volantem střídat s jezdcem pražského týmu Dánem Andresem Fjordbachem. Jak už bylo dříve oznámeno, s vozem se startovním číslem 75 bude startovat posádka Marco Bonanomi (ITA), Filip Salaquarda (CZE) a Frédéric Vervisch (BEL).

 

Andres Fjordbach, 24 let, který s I.S.R. Racingem minulý víkend v Nogaru získal dvě vítězství v Silver Cupu Blancpain Sprint Series, se závodění začal v roce 2007 po několika sezónách strávených v motokárách. Do roku 2009 závodil v několika dánských šampionátech jako jsou VW Polo Cup a Renault Clio Cup. Po dvou letech mimo závodění skončil v dánském šampionátu ThunderSport na šestém místě a stejně jako v následujícím roce několikrát vystoupil na stupně vítězů.

V roce 2014 byl s Porsche 911 velice blízko vítězství ve 24h v Dubaji, když vedl dlouhých 18 hodin, aby nakonec skončil druhý. Letos už si vítězství nenechal ujít, když znovu usedl do Porsche 911.

Fabio Onidi, 27 let, má za sebou bohatou kariéru v motorsportu, kterou zahájil v juniorských formulových sériích a starty v GP2 se dostal velice blízko k F1. Mezi jeho největší úspěchy patří druhé místo v Euroseries 3000 v roce 2008, když vyhrál dva závody, a druhý skončil i v následujícím roce.

Dosáhl rovněž jednoho vítězství a sedmi umístění na stupních vítězů v sérii AutoGP. Od roku 2013 se věnuje mezinárodním vytrvalostním závodům, zazářil několika umístěními na stupních vítězů ve FIA GT Series a předvedl několik výborných výkonů v Blancpain Sprint Series.

Andrea Roda, ročník 1990, položil základy svě závodnické kariéry v letech 2006-2009 v juniorských sériích Renault. V roce 2010 povýšil do F3 a v roce 2012 mimo jiné startoval v prestižních závodech v Macau, v F3 Masters Zandvoortu a několika závodech F3 Euro Series. V roce 2013 přestoupil do AutoGP, v níž v roce 2014 zásluhou jednoho vítězství a pěti dalších umístění na stupních vítězů skončil celkově čtvrtý.

 

Igor SALAQUARDA (šéf týmu I.S.R. Racing)
„Jsme rádi, že můžeme Fabia a Andreu přivítat v našem týmu. Tito dva mladí a motivovaní jezdci ideálním způsobem doplňují naši jezdeckou sestavu pro Blancpain Endurance Series. Monza je jejich domácí závod a jsem si jistý, že společně s Andresem udělají vše pro to, aby vykročili do sezóny pravou nohou. Jsme rovněž hrdí, že můžeme nasadit tak silnou posádku jakou je trio Bonanomi – Salaquarda – Vervisch. Úroveň šampionátu by měla být nejvyšší v historii a souboje o příčky nejvyšší velice tvrdé. Naším cílem je ale být při tom.“

Závod Blancpain Endurance Series na Monze bude skvělou podívanou, na startu bude 60 vozů a napínavé souboje budou trvat celé tři hodiny. Volný trénink a předkvalifikace jsou na programu v sobotu, kvalifikace bude následovat v neděli a samotný závod bude odstartován ve 14:30 místního času.

Závod bude přenášet několik TV stanic, live streaming bude k dispozici na www.blancpain-gtseries.com
PR

Další články