Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 14. prosince 2015 (17:52) Rostislav Bajko

BMW K1200 GT

Znovu jsem navštívil jednoho ze spolumajitelů rodinné společnosti MTT-Brno a požádal ho o představení nějakého pěkného kousku. I když není sezóna, je stále hodně frajerů, co motorku hledají.

Takže jsem zase odchytil Ivoše, vytáhl pro mě mašinu pře firmu a povykládal k ní nějaké zajímavosti.

BMW K1200GT. Rok 2006, 26.000 km. Suprový stav. Tato mašina je něco jiného, je to pro toho, kdo hledá opravdu jedinečnou motorku v plné palbě, v plné náloži se vším všudy. Samozřejmě, jsme v Čechách, tak to musí být za rozumný love.

Na této mašině není vidět její stáří, je dokonale zachovalá, vypadá dobře, dobře to funguje ,je to svým způsobem nesmrtelný. Je to prošpikovaný elektronikou, ale velice spolehlivou elektronikou.

Například z těch zásadnějších doplňků se jedná o například originál xenony, elektrický štít, který má opravdu velkou výšku. Věřím, že i dvoumetrovej chlap v dešti nebude mít problém s vodou. Je to maximálně variabilní. Například zvedání řídítek, které se zvedají do osmi poloh. Je tedy možné přizpůsobit posed pro dlouhána i pro relativního trpaslíky. Navíc se dá nastavit i výška a posuv sedáku.

Vyhřívání řídítek, vyhřívání sedadla i pro spolujezdce, tempovat, elektronické nastavování podvozku od komfort až po sport, ABS, brzdy Brembo, pancéřové hadice. A jak říkám. Je to opravdu vychytaná mašina a za suprové peníze. Samozřejmě nechybí alarm.

Kufry jsou origoš od BMW. Takže jeden klíček na vše. Zapalování, kufry a podobně.

Je tam vyzkoušená technika, ať se to již týká zadního kardanu, který se používá velmi dlouho a používá ho i na jiné modely. Lehké kola, je zde vychytaná vidlice, není to obyčka jako o jiných mašin. Nemusí se člověk bát před zatáčkou. Přibrzdíte i v zatáčce a tato mašina jede stále. Stejně nakloněná, nekope do řídítek. Opravdu je to super vychytávka.

Tato konkrétní mašina je opravdu velice pěkná. Není dokopaná, omlácená. Majitel ji měl opravdu jen na dálkové ježdění a právě si tuto mašinou užíval na dálnicích v Rakousku.

Mašina je vhodná na cestování a ne popojíždění. I když je lehká, její elektronika, vychytávky a stavba je dělaná na dálnice. Ideál nasednout a huráááá do Chorvatska. 1000 km žádný problém. Pro pilota je to zcela pohodová jízda.

Velmi zajímavé u této mašiny je i výkon, který je naprosto dostačující pro svižnou jízdu, ale ten kdo ji vlastní, tak stejně za to nebere do zatáček. Je to zvláštní, ale je velice uklidňující a člověk si tuto jízdu vychutnává.

Tuto mašinu mají policajti v Německu a Rakousku. Je velmi dobře ovladatelná, lehká a navíc je to BMW.

Tvarově tato motorka vypadá hodně nabušeně. Zdá se, že je veliká a těžká. Opak je pravdou. Hodně je zde z plastu, který slouží pro pohodlnou jízdu a proto je tvarován do širších rozměrů.

Potencionální zájemci mají možnost si ji vyzkoušet v prodejně MTT-Brno

Fotky

Další články