Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 29. října 2020 (08:57) Pavel Jelínek

Bohužel, nakonec byl domácí koronavirový šampionát v rallye 2020 nuceně předčasně ukončen.

Český šampionát v rallye 2020 byl  předčasně ukončen.

Jak již jsme na MotorMIXu   informovali prostřednictvím  oficiální zprávy, závěrečný díl mistrovství České republiky v automobilových soutěžích 2020, tedy na  měsíc listopad přesunutá Rallye Klatovy, se nakonec po dalším aktuálním zpřísnění protiepidemiologických opatření v Česku  nakonec neuskuteční.  I když  hned několik nedávných soutěží ukázalo, že uspořádání rallye je i za dodržení opatření celkem  reálné a  možné.

Nicméně situace   přitvrzuje, ministři zdravotnictví se měni...., ale letošní MČR 2020  je minulostí.  I když  bylo hodně  zkrácené.

 

 

 


Poslední   soutěží tak byl zářiový  Pačejov. Domácí šampionát  se skládal nakonec pouze ze tří dílů. V čele průběžného pořadí MČR v rallye 2020 je sice plzeňský Václav Pech, který letos  přestoupil do speciálu Focus WRC, ale zůstává  otázkou, zda  bude mistr vyhlašován.


Pořadatelé z Pošumavského Automotoklubu Klatovy to nakonec pár dní  před plánovaným  startem  číslo 2  a po mnoha měsících  příprav a náročných jednání "vzdali" a nelze se jim divit.

"Několikrát jsme odložili konečný termín, že se rozhodneme, jestli soutěž budeme pořádat, nebo ne. Neobdrželi jsme ani kladné stanovisko, ani žádné vyjádření z ministerstva zdravotnictví, že bychom získali nějakou výjimku, abychom vůbec soutěž mohli odstartovat," řeklmimo jiné zástupce ředitele Rallye Klatovy Pavel Štípek.

Viz více v TV rozhovoru s Pavlem Šípkem viz ZDE.

 

 

 

 

foto archiv- Šumava 2012  - Jan Piechaczek

Fotky

Další články

Komentáře