Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 12. října 2020 (11:37) Pavel Jelínek

Břeclavský závodník Matyáš Pálka na Mistrovství Itálie CIV skvěle a s medailí.

Matyáši Pálkovi v Itálii pršelo štěstí.

Čerstvě třináctiletý břeclavský závodník Matyáš Pálka jel na poslední závod Mistrovství Itálie CIV s cílem zlepšit dosavadní páté místo v celkovém pořadí.

Na okruhu Adria International Raceway, na kterém se před nedávnem jelo ME Minimoto to měl, ale mladý jezdec složité. Ani jeden páteční dopolední trénink nedojel kvůli technickým problémům a Matyášův táta a zároveň mechanik se do Itálie dostal až v sobotu nad ránem, protože čekal doma na výsledky Covid testu.

Nedělní ráno provázel déšť a zima a Matyáš zatím netušil, že mu vlastně prší štěstí.

V první kvalifikaci zajel Maty druhý nejrychlejší čas. Ve druhé kvalifikaci vyjel na polosuchou trať s pneumatikami do mokra, ale jezdci na suchých gumách byli o něco rychlejší a tak z toho byla osmá pozice na startovním roštu.

Start prvního závodu mu vyšel výborně a už v průběhu úvodního kola se dostal na třetí příčku. V dalším průběhu závodu postoupil na druhé místo, jel v klidu za vedoucím jezdcem a chystal si předjetí v závěru závodu. V posledním kole předjel vedoucího jezdce, který vzápětí spadl, a vyhrál tak svůj první závod v prestižním italském mistrovství CIV.

 

 

 

Druhý závod byl kvůli nepřízni počasí zrušen.

Maytáš Pálka si tak splnil svůj cíl a v celkové klasifikaci vybojoval nejen díky podpoře týmu GHR skvělé třetí místo.


 

PR

foto týmu

Další články

Komentáře