Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 6. února 2020 (22:51) Karel Lacina

Britský šampionát v rallycrossu v novém kabátě.

Ještě neskončila uzávěrka přihlášek a několik špičkových jezdců potvrdilo svoji účast v letošním britském šampionátu Rallycross Championship 5 Nations Trophy Presented by Cooper Tires, jak zní jeho celý název. Zcela přepracovaný seriál začne závodem v Lydden Hillu a ve stejné podobě by měl proběhnout i v následujících třech letech.


Největší pozornost budí Ollie ODonovan, bývalý šampion a každoroční uchazeč o titul, který ukončil svoji účast v britském mistrovství v polovině sezony 2019. Irský jezdec se vrací s novým týmem a s novou chutí do závodů.


" Jsem potěšen z mého návratu do britského rallycrossu, loni jsem se rozhodl stáhnout, protože jsem byl zklamaný z nekonzistentnosti přijímaných rozhodnutí, ale nyní jsem přesvědčen, že máme skvělý tým lidí a funkcionářů, kteří zajistí spravedlivé a zábavné závody" - řekl ke své účasti ODonovan.

 


Mezi těmi, kteří přestupují do třídy Supercars je Tristan Ovenden. Tristan debutoval v Lydden Hillu, kde si poprvé vyzkoušel novou techniku, a letos bude trojnásobný šampion Supernational krotit Citroen DS3 po Liamu Doranovi.

Steve Hill s Lancerem EVO X a Roger Thomas s Fiestou, postavenou v M Sportu, jsou dalšími přírůstky do startovní listiny Supercars. Na startu nebude chybět severoirský soutěžák Martin Donnelly, tým LD Motorsport pro něho připravuje další Cutoren DS3.

 


Úřadující šampion Swift Cupu Tom Constantine je jedním z prvních, který vyhlásil útok na titul back to back. O stejný primát se bude ucházet ve třídě BMW Mini RX vládnoucí panovník, Drew Bellerby. Bratři Martina Andrew Hawkesové budou zpět za volanty Hawkes Fire Minis, do stejné skupiny se přihlásil i Archie Thomas.

 


Letošní formát závodů zůstává ve větší míře stejný jako v minulých letech, na vybraných závodech se divákům představí rallycross trucky s dvounápravovými tahači o výkonu až 700 koní. Vzhledem k hlavnímu partnerovi, pneumatikářskému koncernu Cooper, budou všechny vozy ve všech třídách obouvat výrobky této značky.

Prozatimní kalendář pro rok 2020 zahrnuje závody minimálně na čtyřech okruzích v Anglii, Skotsku, Walesu a Irsku.


Prozatímní kalendář Supercar 2020: 


RD 1. - 12. a 13. dubna - Lydden Hill 
RD 2 - 24. května / 25. - Pembrey 
RD 3 - 20. a 21. června - Valkenswaard * 
RD 4 - 18. a 19. července - Mondello Park 
RD 5 - 30. srpna / 31. - Lydden 
RD 6 - 26. září - 27. září - Knockhill

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře