Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 1. ledna 2021 (12:45) Pavel Jelínek

Celý roudnický tým Buggyra je negativní, ale nálada v něm je velmi pozitivní. Video.

Buggyra je negativní a pozitivně naladěna

Bylo to nekonečné čekání, které v novodobé historii Dakaru nikdo nepamatuje. Nakonec výsledky PCR testů rozhodly o složení jednotlivých týmů, dopadly pro Buggyru skvěle. Celý tým je negativní a pozitivně naladěn na 43. ročník slavné soutěže.

Izolace doma o vánočních svátcích, PCR testy před odletem, karanténa v Džiddě, konečné PCR testování pořadateli a třicetihodinové čekání na výsledky. I tak se zapíše třiačtyřicátý ročník do dějin nejslavnější dálkové soutěže.  „Bylo to opravdu nekonečné. Navíc konkurenční týmy Kamaz a Maz dostaly výsledky už po patnácti hodinách. Začali jsme bombardovat pořadatele, hned start se totiž nesl ve znamení nerovných podmínek.

A tak jsme poslali mechaniky do přístavu ještě před výsledky testů, abychom co nejvíce eliminovali časovou ztrátu a vyrazili hned na trať shakedownu. Samozřejmě se nám pak všem strašně ulevilo,“ vypráví o peripetiích spojených s testováním na Covid – 19 ředitel komunikace Jan Kalivoda.

 

 

 

 

 

I tak na shakedown nezbylo příliš mnoho času, neboť pořadatelé uzavřeli trať s příchodem tmy v 18 hodin. Nový rok se pak nese ve znamení administrativní přejímky Buggyra Zero Mileage Racing se speciály Can-Am DV21. Tým Tatra Buggyra Racing, který bude stejný proces řešit zítra, má tak o jeden den více času.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0o3hghrgP4w&feature=youtu.be

 

I z těchto důvodů se vedení stáje rozhodlo zůstat v poušti přes noc a pokračovat na testovací trati ještě v dopolední části.

Až poté přijde na řadu přesun do nultého bivaku. „Poslední hodiny jsou hektické, ale už to naštěstí není jen o čekání na výsledky testů. Konečně jsme uzavřeni v tzv. dakarské bublině. Technika dostala jako každý rok přepravou pěkně zabrat, a navíc nebyl David Vršecký úplně spokojený s  výsledky silvestrovského testování, které proběhlo vzápětí poté, co byl celý tým shledán koronavirově nezávadným.

Proto jsme se rozhodli zůstat v poušti. Všichni makají non-stop, času není nazbyt, proto jsme příchod nového roku oslavili prací, ale s pozitivní náladou,“ dodal Jan Kalivoda.

Soutěž startuje 2. ledna jedenáctikilometrovým prologem, jehož časy se budou započítávat do celkové klasifikace soutěže.

 

 

PR

 

 

 

 

 

 

 

 

Buggyra

foto týmu

Fotky

Další články

Komentáře

Oblíbené fotogalerie