Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 9. března 2015 (16:13) Pavel Jelínek

Citroën zpátky ve hře: Mads Østberg v Mexiku stříbrný

Rally GUANAJUATO MEXIKO (5. - 8. 3. 2015)

Citroën zpátky ve hře. „Back in the race“

Mads Ostberg a Jonas Andersson dojeli na Rally Mexiko na jejich DS3 WRC na druhém místě. Je to v této sezoně vůbec první pódiové umístění pro Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team. Tento výsledek, dosažený na jedné z nejnáročnějších rally v kalendáři WRC vůbec, zahajuje sérii šesti po sobě jdoucích podniků odehrávajících se na šotolinovém povrchu. Série tak bude pokračovat ve dnech 23. - 26. dubna v Argentině.

Mads Ostberg a Jonas Andersson vyráželi za svým cílem dojet na podiu do posledního dne rally ze servisu v Leonu. Pilot Citroën Total Abu Dhabi World Rally Teamu, který figuroval přes poslední noc podniku na druhém místě, musel ale svou pozici tvrdě hájit před svým krajanem Andreasem Mikkelsenem, který byl v závěsu o 4,5 sekundy.

Díky tak malému odstupu slibovaly poslední kilometry rally hodně dramatický průběh. Posádky se v nedělním programu nejprve pustily na 55,82 kilometrů dlouhou rychlostní zkoušku Guanajuatito. Aby napětí nebylo dost, tento legendární test celého mistrovství světa se poprvé jel bez pomoci split časů. Mads Ostberg vyrážel tři minuty za svým rivalem a snažil se o maximální rychlost. Časem 35:26 na DS3 WRC dokonce překonal rekord, kterým vylepšil svůj vlastní čas z loňského roku.

Na Derramadero si Mads Ostberg svou pozici před Mikkelsenem ještě více upevnil před následující Power Stage. Do hry se díky pravidlu Rally2 vrátil z osmnácté pozice po sobotě Kris Meeke s cílem dojet do cíle a přispět body do Poháru konstruktérů mistrovství světa. To se britskému pilotovi také podařilo a přidal další čtyři body pro Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team.

Co také řekli...

Mads Ostberg: „Jsem rád, že jsem ukázal, nakolik jsem schopný držet si vysokou rychlost po celý průběh rally. Druhé místo je skvělé při premiéře na šotolině s vozem DS3 WRC specifikace 2015. Naplňuje nás to sebevědomím do další fáze sezony. Musíme na těchto základech dál tvrdě pracovat a stavět.“

Kris Meeke: „Dříve jsem mezi jednotlivými rally hodně pracoval. To bude určitě nutné i nyní, abych se vrátil do hry v Argentině. Pokusím se o jakýsi reset a nový start do mé sezony.“

Marek Nawarecki (zástupce šéfa Citroën Racing Teamu): „Rally pro nás skončila velmi pozitivně. Naše auto opět prokázalo svoji konkurenceschopnost a Mads Ostberg naznačil, jak zvládnout tak záludnou soutěž, jakou Rally Mexiko je. Trochu jsme zklamáni výkonem Krise, který chyboval na začátku soutěže. Celkově ale byly výkony dobré, nicméně představovali jsme si zisk mnohem více bodů. Ale pro zbytek sezony to je dobrý příslib.“

Jak šly poslední kilometry

RZ 19 – Guanajuatito (55,82 km) – stejně jako loni Mads Ostberg zajel nejrychlejší čas na dosud nejdelší rychlostní zkoušce sezony. Bez pomoci split časů byl Nor nejrychlejší od startu do cíle a nechal za sebou Sébastiena Ogiera a Andrease Mikkkelsena. Kris Meeke dojel šestý.

RZ 20 – Derramadero (11,59 km) – mezi obří 55 km dlouhou rychlostní zkouškou a Power Stage vyhrál Thierry Neuville před dvojicí Jari-Matti Latvala a Mads Ostberg. Kris Meeke si připsal osmý nejrychlejší čas.

RZ 21 – El Brinco 3 Power Stage (8,25 km) – Na Power Stage si tři prémiové body připsal Sébastien Ogier před Anddreasem Mikkelsenem (2) a Thiery Neuvillem s jedním bodem navíc. Mads Ostberg zajel čtvrtý nejrychlejší čas a dokázal zakončit soutěž na druhé pozici celkově za Sébastienem Ogierem.

Konečné výsledky Rally Mexiko

1. Sébastien Ogier / Julien Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC) 4:19:13.4

2. Mads Østberg / Jonas Andersson (DS 3 WRC) +1:18.8

3. Andreas Mikkelsen / Ola Floene (Volkswagen Polo R WRC) +1:25.1

4. Elfyn Evans / Daniel Barritt (Ford Fiesta RS WRC) +3:40.2

5. Dani Sordo / Marc Marti (Hyundai i20 WRC) +5:01.8

6. Martin Prokop / Jan Tománek (Ford Fiesta RS WRC) +6:36.1

7. Nasser Al-Attiyah / Matthieu Baumel (Ford Fiesta RRC) +14:52.7

8. Thierry Neuville / Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 WRC) +22:43.3

9. Nicolas Fuchs / Fernando Musano (Ford Fiesta R5) +22:49.0

10. Jari Ketomaa / Kaj Lindtröm (Ford Fiesta R5) +23:10.2

16. Kris Meeke / Paul Nagle (DS 3 WRC) +51:50.3…

Nejrychlejší časy

Sébastien Ogier 9, Mads Østberg a Thierry Neuville 3, Jari-Matti Latvala 2, Kris Meeke, Andreas Mikkelsen, Dani Sordo a Robert Kubica 1.

Vedení v soutěži

RZ 1: Thierry Neuville

RZ 2 až 21 (cíl): Sébastien Ogier

 

Mistrovství světa WRC

1. Sébastien Ogier 81 bodů

2. Andreas Mikkelsen 47

3. Thierry Neuville 35

4. Mads Østberg 32

5. Elfyn Evans 26

6. Jari-Matti Latvala 19

7. Dani Sordo 18

8. Martin Prokop 14

9. Ott Tanak 12

10. Hayden Paddon 10

11. Kris Meeke 10…

1. Volkswagen Motorsport 99 bodů

2. Hyundai Motorsport 75

3. M-Sport World Rally Team 48

4. Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team 42

5. Jipocar Czech National Team 20…

CITROËN ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o.

http://www.citroen.cz

ZNAČKA CITROËN

Značka Citroën byla založena v roce 1919 lety pod pařížskou Eiffelovkou. Citroën vždy ztělesňoval kombinaci kreativity a technologie ve službách pohody. Tento slib se dnes odráží v jeho modelech. Řada DS, představující prémiovou nabídku Citroën, byla na trh uvedena v roce 2010 a setkala se s velkým úspěchem, registruje již 410 000 prodaných vozů. Zatímco řada DS představující prémiovou nabídku Citroën, která byla na trh uvedena v roce 2010, se již setkala s velkým úspěchem, neboť registruje již 410 000 prodaných vozů, základní řada C se dočká obnovení v roce 2014, kdy se v létě na trhu objeví Citroën C4 Cactus. Citroën, který se opírá o koncepci „Kreativní technologie“, má ve své nabídce širokou škálu technologií, od „Full Electric“ přes mikrohybrid e-HDi, BlueHDi a benzínové motory PureTech po „Full Hybrid“. Tyto technologické novinky nesou své ovoce ať už v mistrovství WRC, kde již Citroën získal 8 titulů v Poháru konstruktérů, či ve WTTC, kde se značka objevuje v roce 2014 poprvé.

Citroën, to je 10 000 kontaktních míst pro zákazníky, zastoupení v 90 zemích a 1 266 000 vozů prodaných v roce 2013.

PR

Fotky

Další články