Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 16. května 2020 (10:58) Roman Klemm

Co jsme letos neviděli: Historisches Rossfeldrennen.

Co jsme letos neviděli: Historisches Rossfeldrennen

Stále stoupající zájem o historická vozidla a o jejich nebojácné krotitele přivedl i několik nadšenců v Bavorsku na nápad „oprášit“ téměř zapomnutou legendu: klasický závod do vrchu Rossfeld.

Na malebné trati nad zimním letoviskem Berchtesgaden se závodilo již od poloviny 20. let a po válce podnik patřil mezi nejznámější závody mistrovství Evropy. Poklesem popularity závodů do vrchu a zároveň stoupající nároky ochránců přírody vedly k tomu, že závodní vozy odstartovaly na Rossfeldstrasse začátkem 70. let naposledy. Skupina expertů kolem Achima Althammera se ovšem od roku 2013 postarala o to, že alpské ticho na jeden víkend v roce vystřídal zvuk desítek motorů.

Mezi účastníky bylo tradičně i několik kombinací jezcec/vůz, která zde svého času zápoili o mistrovské body. Fandy ale zpravidla zajímala „velká jména“ jako Walter Röhrl, Hans-Joachim Stuck, Hans Hermann, Ernst Mahle, Jochen Mass nebo Harald Demuth, kteří vždy rádi přijali pozvání k účasti.

Poslední dobou se podnik konal jen každý druhý rok – dvouleté čekání ale letos neneslo ovoce – proto tedy: „Pfiat euch bis Ende September 2021!“     

 

 

 

Text a foto: Roman Klemm

Fotky

Další články

Komentáře