Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 3. prosince 2019 (18:39) Karel Lacina

Corvette bylo prvním vozem GT3 mezi driftery.

Vozy kategorie GT3 mají širokou škálu využití. Kromě profesionálních závodů je můžeme potkat také například při amatérských klubových jízdách po světových okruzích nebo v závodech do vrchu. Jednou z mála automobilových disciplín, kde jsme tyto speciály neměli zatím možnost vídat, jsou drifty, ale to už nyní neplatí.

Legenda této disciplíny, Japonec Daigo Saito, jeden z nejlepších drifterů nejen ze země vycházejícího slunce, ale i celosvětově, toto změnil. 

 

Callaway Competition připravil pro sezonu 2012 Chevrolet Corvette Z 06R pro šampionát Super GT a právě tento speciál Saito společně se svým týmem Fat Five Racing pro drifterský svátek D1 Grand Prix.

Pro tyto závody prodělal americký supersport několik podstatných úprav, když např. motor specifikace LS3 byl zaměněn za LS7, dávající výkon okolo 800 koní. Na závodní dráhu Saito poprvé vyjel v roce 2017 a hned z toho bylo třetí místo v D1 GP.

Bohužel kariéra tohoto monstra nebyla dlouhá. Protože v roce 2018 se tým potýkal spíše s technickými problémy a úspěchy v závodech nestály za řeč , změnil Saito pro rok 2019 techniku. Jeho novým náčiním se stala Toyota GR Supra A90 a Corvetta skončila v muzeu.
 

 

Zdroj: Faceb

Další články

Komentáře