Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 23. května 2015 (14:22) Rostislav Bajko

ČZ 175

A co k této matorce napsat ? Samozřejmě, že jen zajímavosti. Všichni ji  známe a spousty těchto polorozpadlej, rezavej mašin leší ve stodolách. A ani o nich  lidi neví. 

Tato mašina je na prodej a je v nabídce společnosti MTT Brno, se kterou úzce spolupracujeme v oblasti MOTO. 

Spolumajitel společnosti MTT Brno p.Ivoš nám ji zapůjčil a několik málo zajímavostí sdělil. Přinášíme krátký výčet jeho vět. 

"Pokud se tedy bavíme konkrétně o této motorce, kterou máme v naší firmě, tak mohu říci toto.   ČZ 175 je ikona, kterou zná každý člověk v republice, snad mimo dětí.  Vyrobený v N.P. Strakonice, TYP 450.  S výkonem 10 koní to nebylo žádné letadlo.

Dokonce málokterá dosáhla limitu 100 km/h. Co by jste chtěli po dvoudobém jednoválci. O brzdách se nemá ani cenu bavit.  Ale o čem se má cenu bavit, to je kompletí repase od společnosti, která se tím profesionálně zabývá. Naprosto bezchybná. repase celé mašiny přinesla své ovoce a nyní se na ni díváme.

Tato motorka byla rozebráno do posledního šroubečku, kompletně dle originálu složená. Dokonce i byl zachován postup při lakování.

Zlaté linky jsou vytvářeny ručně a ne mnoho lidí v republice tuto techniku umí. Klakson, rukojetě, páčky, bovdeny, štítky .......... prostě vše je precizně repasované.

Chromy jsou naprosto úžasné. 

Pro zajímavost, tato repase se pohybuje v závislosti na stavu repasované mašiny. V tomto případě se jednalo o částku kolem 75.000 kč !  Navíc dostanete manuál k zajíždějí. 

Majiteli se dokonce podařilo sehnat originální cedulku, která byla v prodejně u těchto motorek. Za 7.000 Kčs. A dnes repase za 75.000 Kč. 

Tato motorka v současné době nemá až tak velkou sběratelskou hodnotu. Ale to neměla v minulosti ani Felicia Kabrio. 

 

Fotky

Další články