Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 11. ledna 2021 (08:29) Pavel Jelínek

Dakar 2021 a tv reportáže z úvodní poloviny.

Dakar v TV.

Rallye Dakar 2021 má za sebou celkem  úspěšně úvodní polovinu a vstupuje právě  do  té druhé, rozhodující. Přinášíme odkazy na  televizní reportáže z první šesti závodních dní. Hned několika parádními výsledky se blýsklo hned několik  českých závodníků a posádek.

 

Rallye Dakar je zahájena, Macík se v prologu blýskl 3. místem

Rallye Dakar, nejslavnější vytrvalostní rallye na světě, odstartovala svůj 43. ročník. V úvodním prologu se dařilo pilotovi kamionu Martinu Macíkovi, který obsadil třetí místo. Mezi automobilovými jezdci byl Martin Prokop jedenáctý.

 

Skvělý český úvod na Dakaru. Loprais byl druhý, Prokop třetí a Michek jedenáctý nejrychlejší

Výborný začátek letošní Dakarské rallye mají za sebou čeští jezdci. Martin Prokop zajel v úvodní etapě třetí místo, na vítězného Carlose Sainze ztratil tři minuty a 18 vteřin. V kategorii kamionů se ještě o příčku lépe zadařilo Aleši Lopraisovi.

 

 

 

 

 

Skvělý Macík dojel ve druhé etapě Dakaru pátý a průběžně je čtvrtý, Prokop výrazně ztratil

O nejlepší český výsledek se ve druhé etapě Rallye Dakar postaral pilot kamionu Iveco Martin Macík. Se svou posádkou totiž obsadil páté místo a průběžně je čtvrtý. Nejlepším motocyklistou byl osmnáctý Martin Michek, celkově je šestnáctý.

 

Prokop zajel sedmý čas a poskočil do nejlepší desítky, Macík "bramborový" na obou frontách

Zatím jako na horské dráze jsou výsledky Martina Prokopa. Po skvělém startu přišla ztráta, ale třetí etapa českého pilota opět posunula vzhůru. Mezi automobily zajel sedmý čas a v průběžném pořadí se posunul na desáté místo. Ve stabilních výkonech naopak pokračuje mezi kamiony Martin Macík, jenž skončil čtvrtý a stejnou příčku si drží i celkově.

 

Macík stoupá pořadím a mezi kamiony je už druhý. Prokop mezi automobily devátý

Skvělé výkony Martina Macíka na letošním ročníku Rallye Dakar nekončí. Český pilot ve čtvrté etapě obsadil mezi kamiony čtvrtou příčku a v průběžném pořadí poskočil už na druhou pozici. Mezi automobily byl jedenáctý Martin Prokop a celkově je zatím devátý. V soutěži motocyklistů byl nejlepším Čechem třináctý Jan Brabec.

 

 

 

 

Prokop se v pořadí Dakaru dere vzhůru, Macík klesl na třetí příčku

Martin Prokop v páté etapě zajel pátý nejrychlejší čas a stejná příčka mu patří i v průběžném pořadí. Martin Macík si po desátém nejrychlejším čase pohoršil v kamionech na třetí místo. Motocyklista Martin Michek dojel devatenáctý a v klasifikaci mu patří 17. pozice.

 

Prokopovi museli pomáhat fanoušci a do cíle dojel na laně, ztratil i Macík

Ve čtvrtek slavil výrazný skok dopředu, o den později přišel tvrdý propad. Martin Prokop v 6. etapě Rallye Dakar bojoval s technickými potížemi a do cíle ho dokonce dotáhli na laně. Za nejrychlejším Španělem Carlosem Sainzem zaostal o více než 86 minut a mezi automobily je desátý. Klesl i Martin Macík, jenž v kategorii kamionů dojel sedmý a v průběžném pořadí mu patří čtvrtá příčka. Hned za ním je Aleš Loprais, nejlepší Čech pátku, který dorazil jako čtvrtý.

 

Sestřih z páteční 6. etapy Rallye Dakar

 

V polovině Dakaru. Co říkají jezdci v sobotu před druhým týdnem závodu.

 

 

 

 

 

Zdroj : ČT sport  


Kompletní výsledky  viz  zde.

foto - týmy

Fotky

Další články

Komentáře