Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 24. května 2020 (10:08) Pavel Jelínek

Dakarák Tomáš Tomeček ladí svoji ostrou tatru 815 i týmové vozy "baley".

Mnohonásobný účastník nejen Dakaru Tomáš Tomeček  ani v době koronavirového šílení v celém světe nelení a chystá  se na další akce a starty. V jeho dílnách v areálu  kopřivnické tatry, na jejíž vozy jž desítky let Tomáš sází a s nimiž má také nejvíce zkušeností,  nyní vznikají hned čtyři Tatry 815.

A to nejen přímo na další závody a pro ostré nasazení,kam chystá vůz pro sebe,  ale také pro využití, jako podpora pořadatelů a závodníků v podobě vozů "baley".


Na dolaďování má ještě  poměrně dost času, neboť nejbližším startem by podle pozměněných plánů měla být  Morocco Desert Challenge 2020. Ta byly přesunuta na září jako zabepzpečení závodu pojedou tři týmové Tatry 815 "baley". 

 

 


Tomečkova závodní Tatra již prošla "laděním" a vylepšováním a má zrepasovaný a odbržděný motor, navíc je v plánu zkoušení automatické převodovky. S tou  příborský jezdec nejdříve vyrazí na "domovský" polygon, který má hned vedle svých   dílen.


A připomeňme  ještě, že Tomáš zřejmě jako jediný na světě vyrazil již několikrát do Afriky sám, jako  řidič a  navigátor i mechanik zároveň. No, a ještě  ušetří na startovném :-)))) V podobném duchu a  v osamocených startech pak holá pokračovat .....

 

 

foto týmu

Fotky

Další články

Komentáře