Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 7. září 2020 (09:38) Pavel Jelínek

Další bezchybný víkend Tomáše Pekaře, který se stal šampiónem 2020.

Tomáš Pekař se dalším vítězstvím přiblížil k titulu

Mělnický závodník Tomáš Pekař vkročil do třetího podniku Clio Cupu pravou nohou. V kvalifikaci nadělil Adamu Rzepeckému sekundu a hravě si zajistil nejvýhodnější postavení na startu. První dvě kola však polský jezdec tomu českému pěkně zatápěl a brousil si zuby na předjetí.

Jenže Pekař neponechal nic náhodě a jakmile se dostal do závodního rytmu, začal se po metrech vzdalovat svému soupeři.

Od té chvíle už Tomáš Pekař bezpečně kontroloval vedení a proměnil svůj pátý start v páté prvenství. Na druhém místě dojel Adam Rzepecki a na stupních vítězů ho doplnil bratr Tomasz Rzepecki, který v úvodu závodu překonal třetího Mihu Primožoče.

Primožoč, který dojel na čtvrtém místě, ztratil v průběžném pořadí druhou příčku, kterou převzal Adam Rzepecki, nicméně jeho ztráta na první místo je markantní. Naproti tomu Pekař si může zajistit titul šampiona Clio Cupu již v předstihu – v nedělním závodě.

První pětku v sobotní jízdě uzavřel Andrea Trinconi, jenž se dostal do kontaktu s Richardem Meixnerem a českého závodníka poslal ven z trati.

 

 

 

 

 

Tomáš Pekař novým šampionem Clio Cupu

Další bezchybný víkend má za sebou Tomáš Pekař, který vyhrál oba brněnské závody Clio Cupu a především stvrdil svou velmi úspěšnou sezonu titulem šampiona.

Pekařovo sobotní prvenství znamenalo, že v neděli by mu stačilo získat jeden jediný bod. Pekař měl ovšem jasný cíl, dovézt své oranžové clio k další výhře. To se mu povedlo opět suverénním způsobem a v závěru závodu už jen kontroloval náskok před Mihou Primožičem, který se tentokrát probojoval na stupně vítězů a převzal pohár za druhé místo.

O třetí a čtvrté místo se podělili polští bratři Rzepečtí. Třetí místo tentokrát patřilo Adamovi Rzepeckému, který za sebou nechal bratra Tomasze o pět sekund. Tomasz Rzepecki, Mark Mramor a Thomas Fischer jezdili v těsném sledu a jejich souboj byl ozdobou nedělního závodu, jenž se stal především záležitostí jednoho muže – nově korunovaného šampiona Tomáše Pekaře.

 

 

 

 

 

PR

Zdroj

Fotky

Další články

Komentáře