Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 14. prosince 2020 (00:06) Pavel Jelínek

Další čtyři roky bude v čele AČR Jan Šťovíček.

Autoklub ČR povede dál Jan Šťovíček

Další čtyři roky bude v čele české národní autority pro automobilový a motocyklový sport stát jeho dosavadní šéf Jan Šťovíček. Ve volbě, která proběhla distančně, jej volilo 201 delegátů. Šťovíčkův soupeř Adam Eliáš získal 57 hlasů.

 

„Chci poděkovat všem, kteří přišli k volbám, které byly netradiční. V historii žádné sportovní organizace ani jiné organizace se asi ještě nikdy nestalo, aby (volby) probíhaly touto formou, která je dána covidovou dobou. Doufám, že se to už nikdy nebude opakovat, protože jsme zvyklí volit jinak a potkávat se,“ uvedl Šťovíček v reakci na zvolení. Výsledky byly oznámeny v průběhu sobotní valné hromady Autoklubu, která se konala kvůli prevenci šíření koronaviru online.

 

„Děkuji za důvěru, které jste celému prezídiu dali. Beru to jako projev soudnosti a zdravého rozumu. Vidím, že jste pochopili, že Autoklub pod naším vedením v uplynulých čtyřech letech nestagnoval a posouval se dopředu. Slibuji, že uděláme všechno proto, abychom se posunuli zase dál,“ uvedl Šťovíček. Současného prezidenta v jeho kandidatuře podpořilo již před volbou celé současné prezidium i některé osobnosti motorsportu.

 

 

„Gratuluji panu doktoru Šťovíčkovi, teď má před sebou čtyři úspěšné roky a doufám, že to malé vítězství, kterého jsme dosáhli, bude dál pokračovat,“ reagoval na oznámení výsledků Šťovíčkův protikandidát Adam Eliáš s tím, že  se mu jako protikandidátovi podařilo současné prezidium donutit lépe komunikovat.

 

Jan Šťovíček prezidium Autoklubu ČR převzal před čtyřmi roky po 26 letech, kdy nejvýznamnější českou motoristickou organizaci vedl Roman Ječmínek.

 

 

 

 

Krátká TV repo ZDE.

 

 

Zvolené Prezídium

Jiří Čáp

František Čečil

Pavel Jiran

Petr Moravec

Petr Pospíšil

Jiří Pošík

Jan Regner

Matěj Smrž

Jiří Šitina

Ladislav Tejchman

Jiří Valenta

 

Revizní komise

Lenka Felix

Jaromír Ludvík

Jiří Nejdl

Jaromír Paulů

Věra Šmakalová

Eduard Masařík

 

Národní odvolací soud Autoklubu ČR – předseda

Martin Maisner

 

PR

Další články

Komentáře

Oblíbené fotogalerie