Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 10. března 2015 (20:38) Pavel Jelínek

Další info o novém projektu Praga R1 Endurance cup.

Praga R1 Endurance cup 2015.
Autokluby členských států Zóny střední Evropy, se dohodli na rozsáhlejší podpoře divize D5 v rámci závodů FIA-CEZ. Pravidla divize tak byla upravena takovým způsobem, aby se co nejvíce podpořil její rozvoj. Motorizace je nyní limitována na 2000cc a samotná pravidla jsou zmražena na 3 roky dopředu.

Soutěžit tedy mohou auta třídy CN do 2000cc, třídy E2-SC do 2000ccm, Radicaly (SR3, SR4, SR5) a Praga R1. Vítěz se bude vyhlašovat vždy ve vlastní třídě R1 endurance cup a celkově v rámci divize.


Praga následně uzavřela se zástupci autoklubu dohodu o podpoře okruhového závodění / potažmo prodeje a pro FIA-CEZ nyní dokončuje 10ks sérii R1, která bude nabízena za exkluzivní zvýhodněnou cenu 89.900€, tedy s téměř 30.000€ zvýhodněním oproti katalogovým 119.000€. Jedná se tak o příležitost pro stávající týmy k obnově současné techniky a pro nové týmy pak o ideální počáteční investici.

Specifikace R1 se navíc oproti předchozím letům změní ve výkonu atmosferické verze. Nový motorový kit a elektronicky ovládaná čtyřklapka zvýší výkon vozu na cca 240-250k. R1 se tak svým soupeřům "minimálně" vyrovná výkonově i cenou, avšak zachová si svůj největší benefit spolehlivosti a jednoznačně nejnižších provozních nákladů.

Pokud by jste měli zájem o více informací, prosím projít si stránky: http://pragaglobal.com/cars/praga-r1/ nebo mě kontaktujte.
Značka Praga se dlouhodobě snaží zvednout úroven českého motorsportu a s vaší pomocí se nám to doufejme podaří.


Jan Charouz
R1EC cup manager

ilustrační foto z vytrvalostních závodů

Fotky

Další články