Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 21. května 2016 (19:14) Pavel Vrba

„ Dirt Drift and Tuning Session “

Akce probíhající pod taktovkou hlavních pořadatelů, kterými je Jan Baláž a Jaroslav Kašpárek, kteří jako okruháři a drifteři naplánovali společně se školícím střediskem S – Drive bohatý program zaměřený nejen na drift, tuning a bezpečnost silničního provozu, ale zorganizovali i „ pekelnou zábavu“ pro fanoušky a návštěvníky.

Hned po příchodu do areálu Czechringu na mě okamžitě padla atmosféra skvělé akce a i s určitým politováním, že se všeho z časových důvodů nemohu účastnit.

Již od pátku probíhají jak tréningy a závody drifterů kategorie PRO Street a začínajících drifterů, drift exhibice, ale rovněž novinka letošního ročníku, spočívající v zapojení aktivních diváků s jejich vlastním vozidlem do tréningu do soutěže ve sprint slalomu s měřením času.

Návštěvníci využívali Drift Taxi a měli tak možnost svést se v těchto silných strojích. Již od sobotního rána se zahájilo plnění tuningových soutěží. Divácky velmi zajímavým bylo i vystoupení Letecká Show včetně bitvy z 1 světové války i s pyro efekty.

 

 

V průběhu návštěvy areálu jsem navštívil i prostor nově budovaného zkušebního polygonu s výkladem technických podrobností a možností zkušební dráhy, včetně prezentace nabízených služeb akreditované společnosti S Drive, věnující se výuce bezpečné jízdy.

A spokojení jsou i malí návštěvníci a kdo ví, možná i budoucí jezdci motoristického sportu. 
A jak i pořadatelé slibovali, všichni si mohou zasoutěžit v rozmanitých soutěžích zaměřených na  tuning, nebo změřit si svou fyzickou kondici či šikovnost třeba při hodu pístu do dálky, koulení pneumatiky či výměně kola na čas.

A když jsem opouštěl areál, nechtěl jsem ani myslet na to, jak to ještě navečer a v noci zaduní rozmanitou hudbou, nebo nočním driftováním zakončeným velkým ohňostrojem. Třeba vystoupení Marka Ztraceného, umění DJs včetně Chrise Sadlera a Rodriga Ardilha  nebo koncertu skupin Metallica Revival, Dead Team, Byzo a hlavní hvězdy večera -  Sodoma Gomora (Řezník & DeSade).

 


 

Jediné, co mi tak zbývá, je popřát pořadatelům, fanouškům a divákům skvělou zábavu.

Více fotografií naleznete  zde :  a  zde :

Fotky

Další články

Komentáře