Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 4. června 2020 (18:16) Karel Lacina

Dramatický předposlední závod virtuálních Supercars šampiona ještě neurčil.

Fanoušky ostře sledovaný virtuální šampionát Supercars Eseries nezadržitelně spěje ke svému konci a na programu bylo již předposlední dějství. To zavedlo všechny účastníky na klasický ovál Michigan International Speedway.


Dosavadní lídr Shane van Gisbergen se mohl konečně vrátit z Nového Zélandu do Austrálie a opět si vedl skvěle, když byl nejrychlejší hned v kvalifikaci a do prvního závodu odstartoval z první pozice. Hned v úvodu se však dostal do hromadné kolize a měl o zábavu postaráno. Jeho největší soupeř Scott McLaughlin již na oválech závodil v rámci virtuálních Indycar a své zkušenosti dokonale uplatnil i zde.

Šel okamžitě na první místo a tam se udržel i po povinných zastávkách v boxech , následovaný DePasqualem a Fabianem Coulthardem. Zezadu letící van Gisbergen byl brzy zase ve hře a pět kol před koncem již na třetím místě ohrožoval dvojici McLaughlin a DePasquale, kteří byli zaměstnáni bojem o vítězství a svého soupeře neuhlídali.

van Gisbergen se přes ně poměrně snadno dostal a vítězně projel cílem, McLaughlin uhájil alespoň stříbrný post, DePasquale dokončil jako třetí.

 

 

 


Po startu druhé jízdy se o první pozici poprali Rick Kelly a Jamie Whincup. Kelly legendu Supercars zdolal a užíval si pozici lídra. McLaughlin a van Gisbergen startovali až ze zadních pozic, a když už se probojovali do první desítky, zastavila jejich snahu další hromadná kolize po které následovala žlutá fáze.

Restart byl hodně divoký a doplatil na to DePasquale, jenž po kontaktu s Coulthardem skončil mimo trať. Na čele už jezdil van Gisbergen před McLaughlinem, za nimi se držela dvojice Coulthard a Fullwood. Ten v závěru hodně tlačil a když odpadl i Coulthard, dostal se před McLaughlina na druhé místo.

van Gisbergen těsně vybojoval i druhé vítězství o pár centimetrů před Fullwoodem, McLaughlin se musel spokojit až ze třetí příčkou.

 

 

 


Dvojice van Gisbergen a McLaughlin vyrážela bok po boku do třetí jízdy a spolu s nimi se držel i Fullwood a dobře tentokrát začal i Chaz Mostert. V 16. kole zajel van Gisbergen k mechanikům a Mostert se dokonce probojoval až na špici. S druhou zastávkou čekal van Gisbergen až do poslední možné chvíle a když zamířil do boxů , vedl McLaughlin, jenž už měl povinnost za sebou.

Za ním jezdili LeBrocq, Boys a Mostert vracející se dopředu. Zatímco van Gisbergen bojoval o umístění mezi první patnáctkou, McLaughlina už zase pronásledoval DePasquale a stále vepředu byl Mostert. Když zbývala poslední čtyři kola do cíle , chyboval již podruhé DePasquale a s jeho točícím se vozem kolidoval Mostert.

McLaughlin tak bezpečně zvítězil před LeBrocquem a Boysem, van Gisbergren dokončil zklamaný až mimo top ten.


V celkové klasifikaci však Novozélanďan stále vede, ale druhého McLaughlina dělí pouhých 72 bodů a o šampionovi rozhodne poslední závod, který proběhne v Oran Parku a na kultovním okruhu Mount Panorama.

 

 

 

 

Zdroj: Supercars

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře