Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 9. dubna 2015 (21:01) Pavel Jelínek

Druhý test Petra Fulína a Michala Matějovského

Druhý test zavedl Petra Fulína a Michala Matějovského na Slovakia Ring

Dnes proběhnul na Slovakia Ringu druhý předsezónní test před nadcházejícím ročníkem šampionátu FIA ETCC.

Seriál k našim východním sousedům zavítá o víkendu 20.-21. června a účelem testu tak bylo vyzkoušet nejrůznější nastavení, která by mohla být použita při tomto víkendu. Počasí si na jezdce připravilo vlhkou trať a teploty na hranici 8 st. Celsia. Do toho foukal silný vítr a dosažení optimálních výsledků tak nebylo vůbec jednoduché. Více již říkají samotní jezdci:

Michal Matějovský, BMW 320 si: "Trochu to dnes klouzalo a tak nemohu být zrovna moc spokojený. Na druhé straně z telemetrie je vidět oproti loňskému roku mírné zlepšení a to je dobré, obzvlášť uvážíme-li, že jsem celou dobu jezdil na starých pneumatikách.

Vše směřujeme k tomu dalšímu testu, který se uskuteční 17. dubna na Hungaroringu, kde se o dva týdny později uskuteční také úvodní závod letošní sezóny. V Maďarsku už budeme usilovat o dosažení co nejrychlejších časů a dojde i k nasazení nových pneumatik, tak to bude určitě mnohem lepší."

Petr Fulín, Seat León: "Slovakia Ring je pro testování jako stvořený. Je to dlouhá trať, která má rychlé, pomalé i technické zatáčky. Lze tady vyzkoušet snad úplně všechno. Myslím, že se nám podařilo opětovně o něco více se sžít s autem a získat další cenná data. Závěrem bych řekl, že můj osobní dojem z toho dne je takový, že máme ještě stále velký potenciál, ale že jsme se vydali tou správnou cestou."

Josef Křenek, šéf týmu: "Až na počasí probíhaly testy podle plánu. Neměly jsme žádné problémy. Oba piloti si skvěle poradili s měnícím se povrchem a velkým počtem vozu na dráze. Jsem rád, že máme tak zkušené a rychlé piloty, vše zvládli na výbornou bez jediného škrábnutí. Zároveň bych chtěl pochválit celý tým, který odvedl profesionální práci. Další, už poslední test nás čeká 17.4. na Hungaroringu, kde se pojede i první závod ETCC."


 

Kalendář FIA ETCC pro sezónu 2015:

01.-03. 05. Hungaroring (HUN)
19.-21. 06. Slovakia Ring (SVK)
26.-28. 06. Le Castellet (FRA)
04.-06. 09. Brno (CZE)
18.-20. 09. Zolder (BEL)
10.-11. 10. Pergusa (ITA)

PR

Fotky

Další články