Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 15. února 2021 (11:04) Dušan Bouzek

Ekström se po patnácti letech vrací do WRC

V minulosti si Mattias Ekström připsal ve WRC celkem osm startů. Naposledy se Švéd ve světovém rallyeovém šampionátu představil v roce 2006 v Německu, kdy nastoupil s vozem Škoda Fabia WRC stáje Red Bull Škoda.

A nyní se po patnácti letech do šampionátu vrátí. Během posledního únorového víkendu se totiž zúčastní Arktické rallye ve Finsku. Ta bude druhým podnikem letošní sezony a Ekström v něm pojede v rámci kategorie WRC 3 se Škodou Fabia R5 pod hlavičkou stáje EKS JC, kterou Ekström spoluvlastní. Úlohy Ekströmova spolujezdce se zhostí Emil Bergkvist, který je mimo jiné šampionem JWRC z roku 2018.

„Rallye je pro mě celoživotní vášní a účast na Arktické rallye ve Finsku je snem, který si nyní konečně splním. V roce 2021 budu závodit v šampionátu Extreme E, kde budu potřebovat velmi rozmanité znalosti a budu muset být schopen závodit na různých površích. Arktická rallye ve Finsku je perfektní pro to, abych se udržel ve formě a abych odjel stovky kilometrů na ledě a na sněhu. Jistě to bude skvělá zábava, ale kdo mě zná, tak ví, že rád vyhrávám. Chci se porvat s pravidelnými účastníky, i když vím, že oni rallyeovým závoděním tráví mnohem více času. Předtím než podnik začne, čeká nás pár testovacích dní,“ říká Ekström.

Mattias Ekström se letos v lednu ukázal na Rallye Dakar. Foto: X-raid

V minulosti se Ekström stal mimo jiné dvojnásobným šampionem DTM (2004 a 2007) nebo mistrem světa v rallyekrosu (2016). Připsal si ale například i jeden start ve vrcholném šampionátu NASCAR nebo v Rallye Dakar. Nejslavnější dálkové soutěže světa se zúčastnil letos v kategorii lehkých prototypů. I v tomto případě ho navigoval Emil Bergkvist.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mattias Ekström/Facebook

Další články

Oblíbené fotogalerie