Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 29. září 2020 (19:06) Pavel Jelínek

Elfyn Evans vyhrál v neděli odpoledne šílenou a náročnou tureckou rally.

Evans vyhrál v neděli vyčerpávající tureckou rally a znovu získal vedoucí postavení WRC
 
Velšan těží z konkurenčního Ogierova odchodu do důchodu, když Loeb skončil na třetím místě.

Elfyn Evans vyhrál v neděli odpoledne šílenou tureckou rally a získal zpět náskok mistrovství světa v rally FIA.

Vyletěl ze čtvrtého a po pozoruhodném závěrečném ránu, kdy potrestání kamenitých silnic způsobil jeho soupeřům chaos, ukořistil své druhé vítězství v sezóně na Toyotě Yaris o 35,2 s. Vede pořadí o 18 bodů, zbývají dvě kola.

Velšan byl jediným předním jezdcem, který unikl ze spárů hrůzostrašné zkoušky rychlosti Çetibeli o délce 38,15 km s neporušeným autem brzy ráno, protože jeho protivníci byli položeni nízko defekty a mechanické problémy.

„Byl to náročný víkend,“ řekl Evans. „Snažili jsme se jezdit dobře a zůstat uprostřed silnice a to nás odměnilo. Jsem si dobře vědom, že trochu štěstí musí jít vaší cestou a nikdy bych nerad zdědil pozice od ostatních tímto způsobem, ale to je povaha Turecké rally. “

 

 

 

Lídr přenocování Thierry Neuville skončil druhý na Hyundai i20, 24,2 s před týmovým kolegou Sébastienem Loebem. Naděje obou skončily, když propíchly v Çetibeli, Neuville připustil 1 minutu 45 sekund a Loeb 1 minutu 20 sekund.

Belgičan Neuville byl pravděpodobně nejrychlejším jezdcem víkendu, vyhrál sedm z 12 rychlostních zkoušek a vedl dvakrát.

Vedoucí šampionátu Sébastien Ogier klesl o 1 min 15 s s podobným problémem. Zůstal na kurzu pro stupně vítězů, dokud se nezastavil ve druhém průchodu jevištěm a z motorového prostoru svého Yarisu se valil kouř.

Kalle Rovanperä skončil čtvrtý, více než 90 sekund zmítaný Loeb poté, co se také stal obětí kletby Çetibeli. Body získané Evansem a dospívajícím Finem umožnily společnosti Toyota Gazoo Racing rozšířit náskok svého šampionátu výrobců na devět bodů před Hyundai Motorsport.

Gus Greensmith byl po útěku z krveprolití pátým nejlepším hráčem Ford Fiesta. Vedl týmový kolega Esapekka Lappi, který v závěrečné fázi kulhal se zlomeným tlumičem, který se také dříve připojil k obětem defektu.

Teemu Suninen vyřadil svoji Fiestu v Çetibeli se zlomeným odpružením, zatímco Pierre-Louis Loubet se ve stejné zkoušce zastavil kvůli problémům s motorem.

Šestý a předposlední kolo se šampionát příští měsíc přepne na středomořský ostrov Sardinie. Rally Italia Sardegna sídlí v Algheru od 8. do 11. října.

 

 

 

 

Konečné pořadí Turecké rally 2020
1. E Evans / S Martin GBR Toyota Yaris 2 hodiny 43 minut 02,7 s
2. T Neuville / N Gilsoul BEL Hyundai i20 + 35,2 s
3. S Loeb / D Elena FRA Hyundai i20 + 59,4 s
4. K Rovanperä / J Halttunen FIN Toyota Yaris + 2 min 35,9 s
5. G Greensmith / E Edmondson GBR Ford Fiesta + 4 min 08,3 s
6. E Lappi / J Ferm FIN Ford Fiesta + 5 min 36,2 s

FIA Mistrovství světa v rally (po 5. kole ze 7)
1. E Evans 97 bodů
2. S Ogier 79
3. O Tänak 70

PR

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj  a foto RB

Fotky

Další články

Komentáře