Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 28. června 2020 (08:39) Pavel Jelínek

Erzety mezi vinohrady okusili někteří závodníci.

Cesty a erzety mezi vinohrady  opět po roce ožily.


Jak známo, mezi zrušené  tuzemské rallye patří i ta  na jihu Moravy v okolí Hustopeč. Navíc byla zrušena bez náhrady a bez možnosti  posunout její  termín třeba   do podzimního termínu. Důvodem je skutečnost, že právě na podzim v lokalitě vrcholí sezóna vinařů a probíhá zde vinobraní a podobně....

Zdejší pořadatelé ale  v  tomto týdnu uspořádali testování pro zájemce, kteří potřebovali vyzkoušet   techniku a   připomenout si své závodnické návyky  třeba před nadcházející Rallye Bohemia. Přitom další  test  je připraven nanadcházející týden a opět se bude jednat o test dvoudenní.

Počet posádek je ovšem omezen a tak zde jezdilo a v úterý a ve středu zase bude jezdit jen pár posádek.


Mezi vinicemi se proháněl třeba Martin Vlček s Hyundaiem R5 a  novou Fiestu R5 mohl konečně prohnat účastník evropského šampionátu Erik Cais, který s ejiž nemůže dočkat prvního ostrého startu. 

 


"Pro nás je důležité doladit podvozek. Protože jsou tu dost rozbité asfalty, které jsou i na Barum Rallye, tak je to pro nás super test - jak na Barumku, tak i na rozjetí před Bohemkou," řekl mimo jiné mladý pilot ze Zlínska. Viz  více  včetně rozhovoru s ním v krátké televizní reportáži ZDE.

 

PR

Další články

Komentáře