Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 2. září 2020 (09:26) Pavel Jelínek

Estonsko se zařazuje mezi státy,které hostí závod WRC.

Estonsko bude hostit září WRC restart jako nové datum nalezené pro Itálii
 
Pobaltská země se stane 33. národem v historii.

Estonsko se stane 33. národem od roku 1973 v historii mistrovství světa FIA v rally, kde bude moci zahájit kolo, kdy se sezóna WRC 2020 restartuje od 4. do 6. září po vydání revidovaného kalendáře.

Tři kola ve švédském Monte Carlu a Mexiku se konala před uzavřením globální pandemie, kdy šestinásobný šampion Sébastien Ogier držel osminásobnou výhodu před svým týmovým kolegou Toyota Gazoo Racing WRT Elfynem Evansem díky svému poslednímu vítězství.

Debut Rally Estonia se přidal na seznam utkání poté, co proběhl jako propagační akce WRC v roce 2019 a byl oznámen ve čtvrtek na tiskové konferenci v Tallinnu za účasti předsedy vlády Jüri Ratase a generálního ředitele promotéra WRC Olivera Ciesly.

Zajistí emotivní víkend pro úřadujícího mistra světa Otta Tänaka, který bude mít poprvé příležitost soutěžit před svými domácími fanoušky.

Estonská rally bude akcí krátkého formátu s shakedown a zahajovacím ceremoniálem v pátek, poté dvě etapy v sobotu a neděli. Bude mít sídlo v Tartu na východě země a servisní park bude v Estonském národním muzeu.

Rally Italia Sardegna se sídlem v Algheru byla přesunuta z června na 29. října - 1. listopadu a její přechod na podzim znamená, že posádky budou čelit chladnějším podmínkám na náročných tratích na severu středomořského ostrova.

Setkání štěrkové cesty v Estonsku předchází plánovaným událostem v Turecku (24. – 27. Září) a Německu (15. – 18. Října) s Itálií předposledním kolem před návratem Japonska na konec sezóny (19. – 22. Listopadu).

Argentinská rally, která byla odložena z dubna a tradičně přitahuje do provincie Cordoba téměř milion fanoušků, byla bohužel nyní zrušena.

Šampionát bude obsahovat minimálně osm akcí a WRC Promoter bude pokračovat v již pokročilých jednáních s Ypres Rally (2. – 4. Října) s cílem co nejdříve představit Belgii jako další dostupnou hostitelskou zemi. Rovněž se posunou vpřed rozhovory s Chorvatskou automobilovou a motokárovou federací.

 

 

 

 

Ciesla uvedl: „Dnešní oznámení o restartu vysílá jasný signál, že WRC 2020 je zpět v podnikání. WRC Promoter neúnavně spolupracovala s FIA, našimi konkurenty, týmy a potenciálními rally za výjimečných okolností na revizi kalendáře.

“ Fanoušci předvádějí obrovské úspěchy vášeň pro WRC v Estonsku a Itálii. Očekávání tam i v tomto sportu obecně se od nynějška rychle rozroste před zářijovým restartem šampionátu. “

Ředitel rally FIA Yves Matton prozradil:„ Jsem si jistý, že letos zajistíme minimálně osm akcí, a to díky velké odhodlání a práce organizátorů.

 

Všechny zbývající události jsou způsobilé pro soutěžící v kategoriích podpory WRC 2 a WRC 3. Budoucí termíny mistrovství FIA Junior WRC budou oznámeny samostatně.

Revidovaný kalendář 2020

Monte-Carlo: 23. - 26. ledna
Švédsko: 13. - 16. února
Mexiko: 12. - 15. března
Estonsko: 4. - 6. září
Turecko: 24. - 27. září
Německo: 15. - 18. října
Itálie: 29. října - 1. listopadu
Japonsko: 19. - 22. listopadu
* Jako možnosti kalendáře zůstávají belgická Ypres Rally (2. – 4. Října) a Chorvatsko (TBC).
 

 

 


PR

Zdroj a foto RB

Nerprošlo jazykovými úpravami ani redakční korekturou

Fotky

Další články

Komentáře